18. září 2015 • 10:10

Rosolova těžká bitva. Měnil propocené boty a rušily ho děti

Autor: ,
Tenista Lukáš Rosol v Indii bojoval také s obrovským vedrem
TOP VIDEA
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za pomoci důrazného servisu a padesáti vítězných míčů získal Lukáš Rosol první bod českých tenistů v daviscupové baráži v Indii. Během třísetové výhry nad domácím Yukim Bhambrim musel v horku v Dillí měnit propocené boty, chápal děti, které v hledišti rušily, a byl rád, že ustál koncovku třetího setu.


REKLAMA
digi tv

Rosol potřeboval na výhru nad 125. hráčem světa Bhambrim dvě hodiny a poprvé se v Davisově poháru radoval ve dvouhře z třísetového vítězství. "Každý vyhraný zápas v Davis Cupu je důležitý a je jedno, jestli to je Světová skupina nebo baráž. Přidat bod je plusové a získat ten první je vždy příjemný," řekl Rosol.

V prvních dvou setech byl Rosol jasně lepší. Při jeho podání se moc nehrálo a získával game za gamem. "Vycházelo mi, na co jsem sáhnul, ale v těch podmínkách to bylo těžké. Naštěstí jsem se mohl opřít o servis," pochvaloval si.

V Dillí se při utkání poprvé během týdne objevily na nebi mraky, přesto hráče na kurtu vysilovalo horko a velice nepříjemné vlhko. Rosol si několikrát vyměnil triko a po druhém setu dokonce s ponožkami i boty. "To bylo v utkání poprvé. Už jsem to udělal v tréninku, ale v utkání asi jenom proto, že byly rozbité," řekl Rosol.

Pauza na toaletu ho dostala z tempa

S výměnou tenisek 85. hráč světa počítal. Z tréninku věděl, že po hodině hry je úplně promočený. "Bylo to slité. Šlo to úplně dolů, teklo to skrz ponožky až do bot, které byly mokré. Proto jsem měl na zápas nachystané troje boty," řekl.

Bhambri odešel před třetím setem na toaletu a vrátil se až po pěti minutách. Při delší pauze Rosol vypadl z tempa. "Pustil jsem ho chybami do hry," komentoval český hráč úvod třetí sady, v které prohrával 1:3. Brejk získal zpět a do kritické situace se dostal za stavu 5:5, kdy prohrával při svém podání 0:40. "Servis jsem si podržel, to bylo rozhodující. Říkal jsem si, že další šanci mu nedám," poznamenal Rosol.

Zápas vzápětí dohrál a oddechl si, že nemusel do čtvrtého setu. Vzhledem k podmínkám by síly rychle docházely. "Nikdy nevíte, co se může stát. Může začít být extra horko, mohl jsem dostat deku. Ve třech to bylo ideální," prohlásil.

Bez problémů se srovnal s netenisovým publikem. Z poloprázdného hlediště se občas ozývaly výkřiky do výměny. "Já jsem s tím počítal. Už jsem v Davis Cupu nějaké zkušenosti nasbíral a zas tak nepříjemné to nebylo, protože jsem vedl," řekl Rosol. Dětskému špitání se pousmál. "Asi nebyly moc často na tenisu a nevěděly, jak se chovat," dodal.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze