Los Davis Cupu: Tenisté si to rozdají v 1. kole venku s Německem | iSport.cz
24. září 2015 • 07:27

Los Davis Cupu: Tenisté si to rozdají v 1. kole venku s Německem

Autor: ČTK
Čeští tenisté se v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru v příštím roce střetnou s Německem
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští tenisté se v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru v příštím roce střetnou s Německem a utkání odehrají 4. až 6. března na půdě soupeře. Rozhodlo o tom dnešní losování v rámci zasedání Mezinárodní tenisové federace (ITF) v Santiagu de Chile.S Německem mají tenisté negativní bilanci 4:10. Poslední vzájemné střetnutí skončilo po český tým hořce - prohrou v baráži v Liberci 2:3 v roce 2005, která znamenala premiérový sestup ze Světové skupiny. Z výhry se Češi naposledy radovali v sestavě s Ivanem Lendlem před 33 lety.

Aktuální německou jedničkou je 33. hráč žebříčku ATP Philipp Kohlschreiber a ve stovce jsou také Benjamin Becker (71.) a osmnáctiletý talent Alexander Zverev (79.), který ale v Davis Cupu ještě ani jednou nenastoupil.

"Mrzí mě, že nezačneme zápasem v Česku, ale budeme cestovat do Německa, které nebude s Kohlschreiberem jednoduchý soupeř," komentoval los kapitán Jaroslav Navrátil na facebooku týmu. "Ale los mohl dopadnou i hůře, s dalekým cestování. Ale, jak jsem tvrdil předem, existovaly i příznivější alternativy," dodal.

Češti letos prohráli v 1. kole doma s Austrálií a zachránili se mezi elitou po výhře v Indii. V obou zápasech chyběl Tomáš Berdych, který ale v příštím roce svoji účast v úvodním utkání přislíbil. Němci hráli po prohře s Francií v 1. kole rovněž baráž a v té porazili Dominikánskou republiku.

V případě postupu do čtvrtfinále by tenisté hráli s vítězem utkání mezi Francií a Kanadou.

Los Světové skupiny tenisového Davisova poháru pro rok 2016 - 1. kolo (4. - 6. března):

V. Británie - Japonsko, Srbsko - Kazachstán, Itálie - Švýcarsko, Polsko - Argentina, Francie - Kanada, Německo - ČR, Austrálie - USA, Belgie - Chorvatsko.

Další termíny:

Čtvrtfinále: 15. - 17. července,

semifinále: 16. - 18. září,

finále: 25. - 27. listopadu.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud