7. března 2016 • 11:12

U Australanů to vře. Co vzkázal Kyrgios Tomicovi za kritiku?

Autor: ,
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenista Nick Kyrgios přiživil napjatou atmosféru v australském daviscupovém týmu svou odpovědí na obvinění Bernarda Tomice, že simuloval nemoc, aby se vyhnul startu v úvodním kole proti USA (1:3). Lleyton Hewitt, jenž o víkendu dokonce musel coby hrající kapitán zaskočit ve čtyřhře na kurtu, tak zřejmě bude mít s nominací na baráž hodně starostí.


REKLAMA
digi tv

Tomicovu stížnost kapitánu Hewittovi na Kyrgiose zachytily o víkendu na kurtu ruchové mikrofony. Na tiskové konferenci po nedělní prohře s Johnem Isnerem poté svého parťáka zkritizoval i veřejně.

"Teď jsem moc zvědavý, jestli se objeví v Indian Wells jako loni. To nepřijel do Česka kvůli únavové zlomenině, pak ale americký turnaj hrál a byl v pohodě," prohlásil Tomic.

"Vypjatý moment, nebudu si to brát osobně. Indian Wells je až za týden, to je spousta času," napsal Kyrgios na twitteru. "Jen nečekej, že ti budu v nejbližší době krýt záda," dodal v následujícím příspěvku.

V dalším vzkazu, který ale později smazal, si navíc dělal legraci z Tomicova rekordního debaklu v roce 2014 v Miami, kde prohrál za 28 minut s Jarkkem Nieminenem. "Nezapomeňme, kdo je držitelem nejrychlejší porážky na okruhu ATP," uvedl.

Dvojice rebelů tak v týmu znovu rozbila pohodu, kterou Hewitt v minulé sezoně při tažení Austrálie do semifinále Davis Cupu ještě coby hráč pracně budoval. Nyní v roli kapitána, který se nečekaně dostal místo Kyrgiose i na kurt, se snaží vášně opět tlumit.

"Nick přijel a dal do toho všechno, aby mohl hrát. Nepochybuji, že byl nemocný," řekl dvojnásobný grandslamový šampion, jenž před šesti týdny na Australian Open ukončil hráčskou kariéru.

Kyrgios se omluvil z týmu den před pátečními dvouhrami kvůli viróze, vloni vynechal duel v Ostravě kvůli zranění zad. Vloni byl navíc z daviscupového týmu vyloučen poté, co měl při turnaji v Kanadě nevybíravé poznámky na adresu Stana Wawrinky. Tomic byl zase vyřazen s nominace za veřejnou kritiku vedení australského tenisu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze