Wozniacká trpí revmatem. Byl to šok, přiznala tenisová hvězda | iSport.cz
25. října 2018 • 19:42

Wozniacká trpí revmatem. Byl to šok, přiznala tenisová hvězda

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalou světovou tenisovou jedničku Caroline Wozniackou sužuje revma. Diagnózu se osmadvacetiletá Dánka dozvěděla v srpnu před US Open. Bere léky a věří, že chronické autoimunitní onemocnění, které se projevuje otoky a bolestí kloubů a také únavou, nijak výrazně neovlivní její kariéru."Ze začátku to byl šok. Cítíte se jako ten největší sportovec široko daleko a najednou se musíte vyrovnat s tímhle," řekla Wozniacká novinářům po dnešním vyřazení z Turnaje mistryň v Singapuru, který pro ni skončil po porážce s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

"Jo, je to, jak to je. Prostě musíte být pozitivní a pracovat s tím. Jsou způsoby, jak se můžete cítit lépe, to je skvělé," prohlásila vítězka letošního Australian Open.

Takhle vypadá Dánka ve skutečnosti
Takhle vypadá Dánka ve skutečnosti

Nadměrnou únavu začala cítit po Wimbledonu a jednoho ráno v létě nebyla schopna zvednout ruce nad hlavu. O své nemoci promluvila až nyní. "Nechtěla jsem o tom během roku mluvit, aby si lidi nemysleli, jak na tom jsem zle. Cítila jsem se fajn. Přijdete na to, co a jak po zápasech. Někdy se probudíte a nemůžete vstát. Musíte to tak brát. Jindy jste v pohodě. Ani nevíte, že vám něco je," uvedla Wozniacká.

"Samozřejmě to není ideální věc pro nikoho, a když jste profesionální sportovec, je to o to horší. Ale nakonec najdete způsob, jak na to, a naštěstí existují výborné věci, které se dají dělat. Jsem ráda, že mám po sezoně a můžu se tomu víc věnovat a přijít na to, jak to mít v budoucnu co nejvíc pod kontrolou," řekla loňská vítězka Turnaje mistryň, která tentokrát v Singapuru vybojovala jen jednu výhru proti Petře Kvitové.

Více než měsíc po zjištění diagnózy Wozniacká získala v Pekingu třicátý titul v kariéře. "To pro mě znamenalo hrozně moc. Člověk se pochopitelně začal ptát sám sebe, co to znamená, jestli se dokáže dostat do stejné formy jako dřív. A doktorka byla úžasná. Řekla mi, že můžu dělat cokoli. Že musím naslouchat svému tělu, a že je to hodně o psychice. Musíte si věřit a věřit, že to zvládnete. Vím, že s tím bojuje hodně lidí. Snad jim pomůže, když si budou moci říct: pokud to zvládne ona, tak já taky," prohlásila.

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud