Autor: Jan Jaroch
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Za stavu 1:2 ve třetí sadě si kouč Jiří Vaněk klekl před tenistku a jal se ji sugestivně hecovat, jak to jen on umí. Ve třetím setu na tebe nikdo nemá, to vydřeš, promlouval k Petře Kvitové. Ta má v letošních zápasech, které rozhodoval třetí set, stále výstavní skóre 17:6. Jenže tentokrát už pletla nohama a došla jí šťáva za první dvě sady, ač ty se hrály jen 100 minut. S takovou proti atletce Caroline Wozniacké, jež uběhla i maraton, nemohla strhaná a skoro vyzáblá Petra uspět.

Střihem bychom se mohli dostat do května na pražský turnaj WTA, kde se tenistčina pohublá postava hodně řešila. Člověk z jejího nejbližšího okolí tehdy prohlásil. „Možná teď hraje super, ale vydrží jí to s takovou nízkou váhou až do konce sezony?“

Odpověď už bohužel známe. Při výšce 182 centimetrů může Kvitová právě teď vážit hrubým odhadem takových 65 kilo. Už měsíce jede na energetický deficit a asi to přestává zvládat.

Proti Wozniacké to byl její teprve druhý zápas za poslední tři týdny, trénovala a připravovala se speciálně na Masters. Takhle odejít fyzicky je velmi zvláštní. Na druhou stranu není takový zápas výjimka, ale trend.

Petra Kvitová se raduje v duelu s Caroline Wozniackou

Jen počítejme spolu: PK prohrála čtvrté utkání po sobě, i když nutno přiznat, že důležitý výjezd do Asie (Wu-chan, Peking) jí pokazila předcházející nemoc a antibiotika.

Jejích 5 turnajových titulů za sezonu stále vypadá skvěle, ale poslední přišel koncem června v Birminghamu.

Od té chvíle dělá její zápasová bilance pouhých 10:9.

V třísetových bojích, které v první polovině roku zvládala automaticky, prohrála 4 z posledních 7 utkání.

Kvitová by měla zvážit, zda neváží příliš málo a může takhle dlouhodobě fungovat na WTA Tour.