13. září 2016 • 19:00

Plíšková dorazila bez talíře, za finále se odměnila na nákupech

Autor: ,
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Den po příletu do Prahy už finalistku US Open Karolínu Plíškovou v areálu Sparty na vlastní oči obdivovali malí caparti, třeba příští čeští vítězové Fed Cupu a Davisova poháru. Usměvavá čerstvá světová šestka oblečená v bílém tričku a kraťasech dostala od klubu dort, byť sama trofej v podobě talíře za druhé místo z New Yorku ukázat nemohla.


REKLAMA
digi tv

"Talíř dorazí asi až v lednu. Bude se na něj vyrývat moje jméno," vysvětlila čtyřiadvacetiletá Plíšková, proč u sebe nemá cenu za životní úspěch. Neměla u sebe ani vázu ze Cincinnati, kde triumfovala před cestou na US Open. "Tu jsem si nechala poslat poštou a ještě nedorazila," doplnila rodačka z Loun.

Od manažera Miroslava Černoška dostala květinu, náušnice, které má ráda, i informaci, že jeden z partnerů už přislíbil navýšení smlouvy i bonusů. "Dobré výsledky jsou po zásluze odměněny. Je to krásnej příběh, jsem spokojenej, že jsi vstoupila do tenisového nebe a tvoje hvězdy budou dále zářit," řekl Černošek.

Plíšková: Spíš než být jedničkou chci vyhrát Grandslam

Plíšková převzala i klíčky od lepšího modelu vozu BMW, který ale sama nevyužije. Důvod? Nemá řidičský průkaz. "Ještě ne," řekla. Vůz tak bude mít k dispozici její matka. Sama možná bude řídit auto v budoucnosti, i když ne v té nejbližší. "Auto je velká motivace (mít řidičský průkaz), ale bohužel nemám čas. Klíče přijdou mamince."

Po sobotním finále už se i sama odměnila. Vyrazila na oblíbené nákupy už v New Yorku a stihla to už i v Praze. "Koupila jsem si toho hodně," přiznala s úsměvem a prozradila, že si pořídila oblečení, kabelky a boty. "A taky jsem si koupila zimní bundu," doplnila.

V české metropoli zjistila, že se z ní stala ještě známější osobnost, než jakou byla. Lidé ji na ulici poznávali a zastavovali ji. "Docela dost. Je to docela příjemný, pokud nemají desetiminutový proslov. Když gratulují, tak je to příjemné," řekla.

Karolína Plíšková dostala po návratu z US Open speciální dort
Karolína Plíšková dostala po návratu z US Open speciální dort

Na letošním US Open měla vedle realizačního týmu i přítele Michala Hrdličku. "Nejsem zvyklá si někoho brát, mamka s tátou jezdí jen párkrát za rok. Přítel byl poprvé a je hezké mít někoho, kdo vám fandí," zjistila Plíšková.

Nyní má dva tři dny volna. Projde se po městě a navštíví rodiče. "Ležení tam bude taky, ale pak zase trénink a už v neděli letím do Tokia," uvedla Plíšková. Kolotoč turnajů se nezastaví a do konce roku by měla hrát ještě v čínském Wu-chanu, Pekingu, Linci, možná v Moskvě a poprvé snad i na Turnaji mistryň v Singapuru.

Ještě před cestou na další turnaje možná zvládne malou oslavu svého prvního grandslamového finále. "Moc důvodů k oslavám dosud nebylo, ale tohle by se možná oslavit mohlo. Probíráme to a snad ještě něco stihneme," culila se Plíšková.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze