Další stížnost žen na US Open. Vítězky čtyřhry poslali z kurtu bez proslovu | iSport.cz
10. září 2018 • 13:23

Další stížnost žen na US Open. Vítězky čtyřhry poslali z kurtu bez proslovu

Autor: pta
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neuběhl ani den po kontroverzním závěru finále ženské dvouhry na US Open a na posledním letošním grandslamovém turnaji se znovu ozvala kritika. A opět z ženských úst. Tentokrát od vítězek čtyřhry Američanky CoCo Vandewegheová a Australanky Ashleigh Bartyové. Vadil jim způsob, jakým byl urychlený jejich ceremoniál kvůli tomu, aby mohlo začít mužské finále.V tenisovém světě panuje vypjatá nálada po výstupu Sereny Williamsové, která rozhodčího při neúspěšném finálovém souboji proti Japonde Naomi Ósakaové nazvala zlodějem a obvinila ho ze sexismu poté, co ji sankcionoval nejdřív za nedovolený koučink a poté za hrubé nadávky.

Také vítězky ženské čtyřhry se domnívaly, že si po svém triumfu zasloužily lepší zacházení. Z kurtu musely odejít bez tradičního proslovu. „Nemohly jsme nikomu poděkovat. Tohle byla hodně špatný postup,“ postěžovala si Vandewegheová.

Bartyové údajně urychlený odchod z kurtu vysvětlili následovně: „Muži už musí začít hrát.“ Pro australskou tenistku šlo o mimořádný moment v její kariéře, v grandslamovém finále totiž uspěla na čtvrtý pokus. Zápas měl dramatický průběh, když šampionky odvrátily tři mečboly a druhý nasazený maďarsko-francouzský pár Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová porazily 3:6, 7:6, 7:6.

„Možná nám příště dají víc času, třeba na Australian Open s námi budou zacházet lépe, když to v USA nedokážou,“ neodpustila si Vandewegheová rýpnutí. A její parťačka v tom měla jasno také. „Djokovič a Del Porto by se nezlobili, kdyby začali zápas s 15minutovým zpožděním,“ řekla Australanka.

Radost Američanky CoCo Vandewegheové po triumfu na US Open
Radost Američanky CoCo Vandewegheové po triumfu na US Open

 
Články odjinud


Články odjinud