29. června 2022 • 09:25

Konec v 1. kole? Williamsová neztrácí motivaci a zvažuje start na US Open

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sionko: Bral bych Nedvěda, Haška a Svědíka. Jak to měl doopravdy s Barákem?
Mladá Boleslav - Plzeň: Trmal se pořádně obořil na Chorého za bolestivé šlápnutí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po těsné porážce ve Wimbledonu má Serena Williamsová i ve 40 letech motivaci pokračovat. Jedna z nejlepších tenistek historie v úterý na londýnské trávě prohrála po více než třech hodinách první singlový zápas po roční absenci a láká ji domácí grandslam US Open, který začne 29. srpna.„Ptáte se mě, co bude dál? To je otázka, na kterou neumím odpovědět,“ řekla Williamsová po prohře 5:7, 6:1 a 6:7 s francouzskou outsiderkou Harmony Tanovou. „Nevím, kde se objevím příště. Ale určitě mě to donutí jít na kurty a trénovat, protože jsem nehrála špatně a byla tak blízko...“ řekla vítězka 23 grandslamů.

Jeden titul jí chybí k tomu, aby vyrovnala rekord Australanky Margaret Courtové. Jenže poslední grandslam, který ovládla, bylo už před pěti lety Australian Open.

Loni z oblíbeného Wimbledonu odjela tamní sedminásobná šampionka se svalovým zraněním, nedohrála ani první zápas. Proti Tanové byla blízko, chyběly jí dva míčky a pak ještě v super tie-breaku vedla 4:0, jenže hodinu před půlnocí úmornou bitvu nedotáhla.

„Jakýkoli jiný soupeř by pravděpodobně vyhovoval líp mé hře. Takže to můžu hodnotit jako: 'Dobře, Sereno, můžeš to dělat dál, jestli chceš',“ uvažovala. „Chci říct, že když jste doma, zvlášť v New Yorku a na US Open, kde jsem poprvé vyhrála grandslam, je to něco výjimečného. Určitě mám spoustu motivace se zlepšovat a hrát doma,“ řekla.

Čtyřiadvacetiletá Tanová přiznala, že měla z Williamsové strach. „Jo, když jsem viděla los, bála jsem se. Je to legenda. Jako malá jsem ji sledovala v televizi. Doufala jsem, že uhraju jeden dva gamy,“ řekla francouzská tenistka. Nakonec oslavila hodinu před londýnskou půlnocí první vítězství na trávě v kariéře.

„Je to pro mě jako sen. Moje trenérka Nathalie Tauziatová proti ní před dvaceti lety hrála. Říkala mi, ať si to užiju. Protože je to můj první Wimbledon a budu hrát na centr kurtu proti Sereně,“ prozradila o Tauziatové, jež na londýnském grandslamu hrála v roce 1998 finále a podlehla Janě Novotné. Tehdy Tanové nebyl ani rok.

Serena Williamsová a její emoce v zápase prvního kola Wimbledonu
Serena Williamsová a její emoce v zápase prvního kola Wimbledonu

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud