Wimbledon: krach Plíškové s domácí outsiderkou! Krejčíková a Kvitová slaví

Autor: iSport.cz, jj, inf
4
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Nepříjemné překvapení na český účet ve Wimbledonu, Karolína Plíšková se do třetího kola nepodívá! Šestá nasazená padla s domácí Katie Boulterovou, až 118. hráčkou světa, 6:3, 6:7 (4) a 4:6. Petra Kvitová i přes velké komplikace ve druhém setu postoupila přes Anu Bogdanovou, Barbora Krejčíková přehrála Švýcarku Viktoriji Golubicovou. Sledujte dění ve Wimbledonu s postřehy redaktora Jana Jarocha přímo z Londýna.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová zahájí v poledne program na kurtu číslo tři. S Bogdanovou, 111. tenistkou pořadí WTA, dosud nikdy nehrála. Krejčíková přijde na dvorci č. 18 na řadu jako druhá, s Golubicovou se utká popáté. Poslední duel vloni v Dubaji vyhrála a vyrovnala bilanci na 2:2 na zápasy.

Třicetiletá Plíšková prohrála se 118. hráčkou světa Boulterovou podruhé v devíti dnech. Minulý týden s o pět let mladší Britkou vypadla ve druhém kole v Eastbourne. Také tehdy Češka nedotáhla dobře rozehraný zápas, v němž vyhrála první set. Dvojnásobná grandslamová finalistka vypadla ve druhém kole stejně jako na konci května na Roland Garros.

Čtvrtfinalistka letošního Australian Open Krejčíková se po zranění lokte a koronaviru vrací do herního rytmu a ani v duelu proti Golubicové neztratila ve Wimbledonu set. Získala nejprve první sadu díky brejku za stavu 4:3.

Ve druhém setu sice Krejčíková nevyužila čtyři brejkboly a prohrávala 1:3, čtyřmi hrami za sebou ale strhla výhru na svoji stranu. V závěru proměnila čtvrtý mečbol a dál živí naději na zopakování loňského osmifinále. Ve třetím kole vyzve Australanku Alju Tomljanovicovou.

ONLINE PŘENOS - Wimbledon 2022
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Marie Bouzková Marie Bouzková Novak Djokovič Novak Djokovič Petra Kvitová Petra Kvitová Rafael Nadal Rafael Nadal
Obnovit
Zprávy ze dne 5. 7. 2022
20:31
5. 7. 2022
Marie Bouzková

Maruška tleská, usmívá se, z centru ji vyprovází potlesk. Zážitek na celý život.

Marie Bouzková podlehla ve čtvrtfinále Wimbledonu Ons Džabúrové z Tuniska ve třech setech
20:30
5. 7. 2022

Vřelé obětí, úsměvy obou u sítě. Dvě nejpopulárnější holky ze šatny se mají rády.

20:29
5. 7. 2022

Hotovo, 6:3, 1:6, 1:6. Marie Bouzková jako první hráčka vzala na Wimbledonu světové dvojce set, pak už to byla ale lavina z Tunisu.

20:28
5. 7. 2022
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

Až se příště narodím, chci mít na tenis tak šikovnou ruku jako Uns. Tunisanka nepřestává kouzlit, pošesté bere Bouzkové servis, vede 5:1 a jde podávat na postup do semifinále.

20:26
5. 7. 2022

Britové šílí z postupu Camerona Norrieho do semifinále, ale my máme jiný zápas!

20:24
5. 7. 2022

Tak přeci je tu naděje, krvácení zastaveno a Maruška snižuje čistou hrou při podání soupeřky na 1:4.

20:22
5. 7. 2022

Osmý prohraný game za sebou, Džabúrová kontroluje zápas, vede 4:0 ve třetím setu a jde podávat. Tohle už bude chtít malý zázrak.

20:17
5. 7. 2022

Maruška zavírá na židli oči, popíjí ze své obří Bouzie Bottle. Snad nějakou živou vodu.

20:16
5. 7. 2022

Džabúrová je v ráží, její kraťasy jsou smrtící, pomáhá si i podáním. Teď jí vyjde, na co sáhne. 0:3.

20:14
5. 7. 2022

Bouzková předvádí  možná výměnu turnaje - na síti podklouzla, na kolenou míček vrátila a pak světovou dvojku prohodila. Svůj game však prohrává, ač už vedla 40:15. Češka prohrává 0:2.

Marie Bouzková podlehla ve čtvrtfinále Wimbledonu Ons Džabúrové z Tuniska ve třech setech Marie Bouzková podlehla ve čtvrtfinále Wimbledonu Ons Džabúrové z Tuniska ve třech setech
20:08
5. 7. 2022

První game šel přes shodu, ale Džabúrová zůstala pevná - osmadvacátý výpad na síť zakončuje vítězným volejem - 0:1.

20:04
5. 7. 2022

Po osmiminutové pauze se jde na věc, Marie posílá ještě jednu svou raketu k přepletení.

20:03
5. 7. 2022

Maruška už je pryč šest minut, Džabúrová poskakuje vedle židle, snaží se udržet v provozní teplotě. Nevypadá zrovna nadšeně z tohoto tahu soupeřky.

20:01
5. 7. 2022

Start třetího setu může být klíčový, na podání směřuje Džabúrová, která na vyhrané fiftýny vede 57:48. Na sety je to však 1:1.

19:59
5. 7. 2022

Maruška Bouzková odešla z kurtu. Djokovič dnes tvrdil, že mu stejná pauza pomohla dostat se z 0:2 proti Sinnerovi. Tak uvidíme.

Fenomén NADAL: na vrchol přes injekce a proč neplatil trenérovi