Krachy tenisových lásek: Mezi největšími je i Štěpánek s Hingisovou | iSport.cz
Pavel Novotný
6. srpna 2011 • 14:30

Krachy tenisových lásek: Mezi největšími je i Štěpánek s Hingisovou

TOP VIDEA
SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se
iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vztah na dálku, obrovská tolerance, porozumění, trpělivost a především ochota čekat a věřit. Tím vším musí být vybaveni tenisoví partneři v současném světě bílého sportu. Být profesionálním tenistou je věc obtížná sama o sobě, udržet však vztah, kdy je jím i partner, je ještě mnohem těžší. Přesvědčil se o tom i Tomáš Berdych s Lucií Šafářovou, kteří se rozešli po dlouhých devíti letech. Zdaleka však nejsou první.Jimmy Connors - Chris Evertová

Connors a Evertová měli před svatbouConnors a Evertová měli před svatbouFoto profimedia
Doslova americký pár snů tvořili začátkem 70. let minulého století Jimmy Connors a Chris Evertová. Slavná dvojice dokonce chystala svatbu, z výjimečné události však nakonec sešlo. Dodnes však podle vlastních slov zůstali dobrými přáteli.

Oba dohromady získali 26 grandslamových titulů, oba znají pocit, jaké je to stanout na prvním místě světového žebříčku. Evertová kralovala ženám nepřetržitě po dobu 260 týdnů, Jimmy Connors na výsostnou pozici nepustil nikoho tři roky v řadě.

Evertová má již za sebou tři nepovedené manželství, poslední vztah se Američance nepovedl s golfistou Gregem Normanem, s kterým se rozvedla 8. prosince 2009.


Cibulková – Monfils

Vztah Cibulkové a Monfilse neměl dlouhého trváníVztah Cibulkové a Monfilse neměl dlouhého trváníFoto profimedia
Svým předchůdcům v podání Evertové a Connorse konkurovat zatím nemohou, přesto tvořil slovensko-francouzský pár Cibulková-Monfils duo, které na sebe poutalo velkou pozornost. Půvabná Slovenka a současná šestnáctá hráčka světa si se svým vyvoleným dokonce zahrála i smíšenou čtyřhru.

Sedmý hráč světa Monfils se od bratislavské rodačky navíc naučil pár slovíček, které s oblibou používal i při zápase s krajanem Clementem. „Že jsem hrál proti krajanovi? Ani mi to nepřišlo. Gale stejně mlel pořád něco slovensky,“ říkal se smíchem po vzájemném klání Monfilsův kolega.

Ani tento tenistový vztah však nevydržel.Hingisová – Štěpánek

Poměrně dlouhou dobu to vypadalo, že na světovém okruhu se rodí  hvězdný česko-slovenský páreček.

Košická rodačka Martina Hingisová si na světové okruhu vyhlédla Čecha Radka Štěpánka, od kterého údajně dostala i zásnubní prsten.

Snad díky neustálému turnajovému kolotoči a dlouhému odloučení ani vztah karvinského rodáka a bývalé vládkyně světového tenisu nevydržel.

Štěpánek na fotografii z roku 2007 se švýcarskou tenistkou Martinou Hingisovou
Štěpánek na fotografii z roku 2007 se švýcarskou tenistkou Martinou Hingisovou

Martina Hingisová se 10 prosince loňského roku provdala za Thibualta Hutina, Radek Štěpánek ve stejném roce uzavřel sňatek s další bývalou skvělou tenistkou Nicole Vaidišovou.

Nyní se však už mluví i o problémech ve vztahu Štěpánka s Vaidišovou. Prozatím jsou však nadále manželé, při honosné svatbě v katedrále sv. Víta na Pražském hradě jim to opravdu slušelo.


Moya - Pennettaová

Dle svého temperamentu byl vztah mezi italskou tenistkou Flavií Pennett

Italská tenistka nevěru neodpustilaItalská tenistka nevěru neodpustilaFoto profimedia
aovou a Španělem Carlosem Moyou plní emocí.

Sedmadvacetiletá italská tenistka nachytala svojí tehdejší lásku při nevěře. Přijela za ním utajeně, aby ho překvapila a ...

"Tajně jsem za ním jela na turnaj do švédského Bastadu, chtěla jsem ho překvapit. A našla jsem ho s jinou ženou," prozradila pikantnosti rozpadu vtahu Italka.

Tříletý vztah s bývalou světovou jedničkou tak okamžitě ukončila a svému ex, který byl mimo jiné časopisem People vybrán mezi 50 nejkrásnějších lidí planety, na rozloučenou hodila pod nohy i zásnubní prsten. Musela to být v té chvíli praví italská domácnost.Hewitt - Clijstersová

Pár se rozešel bez bližších informacíPár se rozešel bez bližších informacíFoto profimedia
Dva roky odolávali nástrahám odloučení daného tenisovou kariérou Australan Lleyton Hewitt a belgická tenistka Cim Clijstersová. Ale ani tady se happyend nekonal.

"Rozcházíme se," oznámila suše bez bližšího vysvětlení na svých internetových stránkách před sedmi lety současná světová dvojka.

Pár měl přitom nakročeno ke společné budoucnosti skvěle. Hewitt dokonce svou milou pořádal na romantické plavbě kolem Sydney o ruku, daroval ji vzácné naušnice a prsten. Svatba se měla konec v únoru roku 2004. Co se však mezi slavným párem stalo, se média nikdy nedověděla.

O dva roky později se Kim zasnoubila s americkým basketbalistou Brianem Lynechem, v roce 2008 přivedla na svět dceru Jadu Ellie. Po mateřských povinnostech se na světový okruh vrátila ve velkém stylu, když vyhrála US Open.

Kim Clijstersová je v současné době na druhém místě světového žebříčku.Ana Ivanovičová – Fernando Verdasco

Verdasco v dobách, kdy chodil s IvanovičovouVerdasco v dobách, kdy chodil s IvanovičovouFoto profimedia

Asi každý muž záviděl španělskému elegánovi Fernandu Verdaskovi jeho lásku Anu Ivanovičovou. Ani tady však pšenka tenisovému páru dlouho nekvetla.

Španěl se s půvabnou rodačkou z Bělehradu rozešel po ani ne půl ročním vztahu.

Oba tenisté spolu začali chodit v září roku 2008, Španěl dokonce svou vyvolenou doprovázel na turnaji v Douhá, kde ji z hráčské lóže povzbuzoval.

Naděje vzbuzovala i následná společná dovolená na Mallorce, ovšem už na začátku roku následujícího na turnaji v australském Brisbane bylo jasné, že bývalá světová jednička je opět volná.Medvěděv – Huberová

Anke Huberová to dotáhla na čtvrté místo světaAnke Huberová to dotáhla na čtvrté místo světaFoto profimedia
Oba tenisté již před několika lety pověsili rakety definitivně na hřebík, svého času však kromě nesporného tenisového umění zaujali i vzájemným vztahem. Vytvořili pár, který byl často v zájmu médií.

Ukrajinský borec to dotáhl až na čtvrté místo světa, vyzkoušel si i pocit grandslamového finalisty, když podlehl v roce 1999 ve finále Roland Garros Andre Agassimu. Skvělý antukář vyhrál na okruhu jedenáct turnajů.

Anke Huberová měla tu smůlu, že její kariéra byla v hlubokém stínu fenomenální krajanky Steffi Gráfové.

Přesto blonďatá dračice dokázala pozlobit nejednu soupeřku, dostala se i do užší světové špičky, když stejně jako její tehdejší partner byla čtvrtou hráčkou světa.  Vztah s Medvěděvem ji však nevyšel.


Grothová – Groth

Grothová v dobách, kdy se svým manželem vycházela dobřeGrothová v dobách, kdy se svým manželem vycházela dobřeFoto abl

O velikou tenisovou naději přišlo Slovensko díky sňatku Gajdošové s australským tenistou Grothem. Slovenka se však manželem v současné době nežije, což potvrdila i na sociální síti Twitteru.

Dokonce se vrátila ke svému jménu, které používala za svobodna - Gajdošová.

Slovenské rodačce patří  v současné době místo na konci třetí desítky, spolu s kráskou Dominikou Cibulkovou a dlouhonohou Danielou Hantuchovou, která nedávno nafotila nové sexy fotky, by tak tvořila opravdu velkou sílu pro Fed Cup.

K smůle našich východních sousedů však zatím Grothová-Gajdošová o reprezentaci své rodné vlasti neuvažuje.


Baghdatis – Cetkovská

Petra Cetkovská chodila s Kypřanem BaghdatisemPetra Cetkovská chodila s Kypřanem BaghdatisemFoto ČTK
Zamilovat se do kyperského šoumena Marcose Baghdatise nebyl pro českou tenistku Petru Cetkovskou žádný velký problém, o dost horší však byl jejich vzájemný rozchod.

Láskou ke Kypřanovi zahořela Češka již v šestnácti letech. Baghdadis se za svou přítelkyní dokonce vydal do Česka, kde jen tak mimochodem vyhrál mistrovství České republiky v dorostu v Prostějově.

Cektovská za svým milým pro změnu vyrazila do tenisové akademie v Paříži. Vztah trvající čtyři a půl roku však nevydržel, rozpadl se měsíc potom, co se horkokrevný Baghdadis senzačně prokousal do finále Australian Open v roce 2006.

S Baghdatisem dodnes nevychází dobře. "Hapruje to mezi námi," přiznala, ale jedním dechem dodává. "Marcos má dobré srdce, znám ho líp než ostatní."


Berdych – Šafářová

V Pekingu při olympiádě.V Pekingu při olympiádě.Foto Michal Beránek, Sport
Dlouhých devět let spolu chodil nejslavnější český tenisový pár Tomáš Berdych a Lucie Šafářová.

Už to vypadalo, že pouta jsou příliš silná, než aby byla přerušena. Přesto se stalo.

Dlouhodobé odloučení, neustálý tenisový kolotoč, postupné odcizení. To vše stálo za rozpadem vztahu dvou špičkových českých tenistů.

Tomáš Berdych je dlouhodobě nejlepším českým tenistou, v současné době mu patří devátá příčka. Jeho dnes již bývalá partnerka se pohybuje ve čtvrté desítce, teď se však jejich dráhy definitivně rozdělují. „Zůstáváme kamarády,“ sdělila při otázkách na rozhod s rodákem z Valašského Meziříčí Lucie.

 
Články odjinud


Články odjinud