Chládková o Kvitové: Byla mimo rytmus, dělala zbytečné a laciné chyby | iSport.cz
Jonáš Bartoš
23. října 2012 • 18:35

Chládková o Kvitové: Byla mimo rytmus, dělala zbytečné a laciné chyby

TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

OČIMA EXPERTA | Kupa nevynucených chyb, na druhé straně kurtu skvěle připravená, výborně hrající soupeřka. Petra Kvitová neměla proti Agnieszce Radwaňské šanci, Turnaj mistryň začala porážkou 3:6, 2:6. „Radwaňská hrála hrozně dobře, vyváděla Petru z rytmu,“ hodnotila pro iSport.cz první duel v istanbulské aréně tenisová expertka Denisa Chládková.Prakticky od prvních úderů bylo jasné, kdo vládne dění na kurtu. Radwaňská přesně věděla, co na Kvitovou hrát a stanovenou taktiku plnila do puntíku. Díky preciznímu výkonu zvítězila ve dvou setech a připsala si první skalp české hráčky v kariéře.

„Od začátku až do konce vyváděla Petru z rytmu, ta jí nezvládla vnutit svoji hru. Z toho plynulo větší množství chyb na straně Petry. Dostávala se mimo rytmus, nevěděla, co má dělat. Radwaňská jí maximálně znepříjemňovala hru,“ všimla si Chládková.

Hlavním problémem Kvitové byl vysoký počet nevynucených chyb. „V průběhu druhého setu bylo víc a víc vidět, že se Petra dostala mimo rytmus, dělala zbytečné a laciné chyby. Na druhou stranu Radwaňská hrála velmi dobře a přesně věděla, co na Petru platí,“ pokračovala v hodnocení čtvrtfinalistka Wimbledonu z roku 1997.

Na kurtu se projevila i aktuální forma obou hráček. Kvitová na šňůře v Asii vyhrála jediný zápas, zatímco Radwaňská si zahrála finále v Tokiu a čtvrtfinále v Pekingu. „Petra loni na Masters hrála úžasně, padlo jí do kurtu téměř všechno. To nejde pořád, dneska tam toho spadlo míň. Výsledek je odraz skutečnosti,“ uvedla Chládková.

Kvitová musí vyhrát oba zbývající zápasy ve skupině, pokud chce postoupit do semifinále. „Šarapovová je těžká soupeřka, Erraniová by měla být ve skupině ta lehčí. Petra to bude mít velice těžké. Radwaňská si bude věřit, psychicky naroste a nemá důvod o sobě pochybovat. Ona i Šarapovová jsou těžké soupeřky. Petra nezačala dobře, ale to ještě neznamená špatný konec,“ uzavřela Chládková.

Petra Kvitová vstoupila do Turnaje mistryň porážkou
Petra Kvitová vstoupila do Turnaje mistryň porážkou

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud