Bravo, Djoku a Rafo! Je tohle nejkrásnější výměna všech dob?
VIDEO | Pohodlně se usaďte, tohle bude na dlouho. Neskutečná výměna, která měla stěží uvěřitelných 54 úderů, se odehrála během finálového utkání letošního US Open mezi Novakem Djokovičem a Rafaelem Nadalem.
Těžko lze vybrat nejlepší výměnu v historii grandslamů, tahle ale na ni minimálně velmi výrazně kandiduje. Alespoň podle řady tenisových odborníků.
Neuvěřitelný maraton se odehrál ve druhém setu finálové bitvy. První vyhrál španělský tenista 6.2, ve druhém byl stav 3:2 pro Djokoviče a navíc měl Srb při soupeřově podání možnost brejku.
Tu nakonec využil, ale potřeboval k tomu vyhrát výměnu trvající 75 vteřin, při které oba hráči zahráli dohromady 54 úderů! Za tu dobu dokáže řada tenistů s přehledem vyhrát celý game.
"Něco takového jsem v životě neviděl. Každý z hráčů zahrál minimálně deset úderů, které měly být vítězné, pokaždé však na ně druhý dokázal odpovědět," říkal tenisový expert Fred Stolle, který komentoval zápas pro televizi.
Paradoxně nakonec míč zkazil po nevynucené chybě Nadal, když zahrál ralativně jednoduchý bekhend do sítě. Djokovič měl možná větší radost nad ukončenou výměnou, než na prolomeném podání soupeře.
Ani to mu však nakonec nestačilo. Druhý set sice vyhrál i díky tomuto momentu 6:3, v dalších však padl 4:6, 1:6 a radovat z posledních grandslamového titulu sezony se mohl Rafa.