Jan Jaroch
28. srpna 2014 • 04:59

TEROR! Prohrálas mi 420 tisíc! Sázkaři vyhrožují tenistům smrtí

Autor:
Reklama
Petra Kvitová, Lucie Šafářová i Tomáš Berdych... Nejen ti mají zkušenosti s online terorem sázkařů na internetu
TOP VIDEA
Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion otevřela fanouškům
Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně Mladá Boleslav - Liberec: Zradan Lenc! Boleslavští fanoušci (ne)přivítali odchovance vlídně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Škoda, že jsi nechcípla na dálnici. Doufám, že tě někdo zabije. Najdu si tě. Slova, která bodají, čtou české tenistky ve svých emailových schránkách, na sociálních sítích a někdy i telefonech. Lucie Šafářová předala svůj případ policii, Klára Zakopalová ho řeší přes WTA. Tohle je odvrácená strana tenisu, z krutých slov naskakuje husí kůže. Především zhrzení sázkaři atakují muže a ženy s raketou s obrovskou zlostí.Klára Zakopalová si svou fanouškovskou stránku na Facebooku založila před čtyřmi měsíci. Teď lituje. „Po každé porážce dostávám zprávy, jsou to nechutný věci,“ prozrazuje otřesená 32letá veteránka, jíž anonymy vyhrožují, že si na ní počkají po tréninku na pražské Spartě.

„Píšou mi, že na mě vsadili 20 tisíc dolarů (420 tisíc korun). A pokud jim je nedám, zabijou mě.“ Tenistka už na svůj profil umístila varování, že situaci řeší WTA. „Pokud by se to stupňovalo, musela bych to dát policii,“ má jasno.

To již udělala její krajanka Lucie Šafářová. Po wimbledonském semifinále se stala ještě větším terčem pro online šikanu. „Pořád mi dopisují sprostí fanoušci na sociálních sítích. Jenže se mi dostali i na emailovou adresu, takže mi chodí stále nějaké maily. Předala jsem to policii, která to řeší za mě. Já se snažím to vždy vymazat a nečíst. Holt jsou i takoví lidé, co sedí na počítači a asi mají problém sami se sebou. Člověk to tak musí brát,“ říká.

Tenis v Česku prožívá zlatá léta. Z hráčů a hráček jsou mladí milionáři, které každý zná. Závist, nízké pudy a anonymní online svět však tvoří podhoubí pro ty, kteří tak úspěšní nejsou. Po množících se atacích od sázkařů už nedávno vypěnil i Tomáš Berdych, když na svůj facebook umístil zprávu: „Dostávám šílené zprávy! Rád bych vám řekl, že můj vztah k sázení je 0. Nezajímá mě a nikdy zajímat nebude! Neznám a nechci znát systém a principy sázení! Tak dost!“

Zlé vzkazy chodí z celého světa, ty české však převažují, jak potvrdila řada oslovených tenistů. „Lidi, co o tenise neví vůbec nic, těžko spí, když si někde přečtou, kolik dostaneme za 1. kolo. Zvlášť na malém městě. Mamka to od nich slýchá. Lidi jsou zlí, nepřejou,“ tvrdí Kristýna Plíšková.

Více o problému internetové šikany tenistů čtěte v deníku Sport!

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze