Kvitové vyhrožoval smrtí! Policie nebezpečného muže zadržela | iSport.cz
11. července 2014 • 12:27

Kvitové vyhrožoval smrtí! Policie nebezpečného muže zadržela

Autor: ČTK, iSport.cz
Petra Kvitová s trofejí za vítězství ve Wimbledonu
TOP VIDEA
Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála
Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třiapadesátiletý muž podle telefonicky vyhrožoval násilím tenisce Petře Kvitové, dvojnásobné vítězce Wimbledonu. Policie jej podezřívá z nebezpečného vyhrožování. Do vězení může jít na tři roky.Mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková pouze uvedla, že pachatel vyhrožoval veřejně známé osobě. Muž ve čtvrtek dopoledne telefonoval osobě blízké Kvitové. "Tehdy ještě jako anonym sportovkyni vulgárně nadával, vyhrožoval jí újmou na zdraví i životě," řekla mluvčí.

Kvitová se obrátila na policii a ta po několika hodinách zadržela muže z jiného kraje. "I v těchto hodinách pokračují úkony trestního řízení. Novojičínští policisté spolupracují s kolegy z dalšího kraje," uvedla mluvčí.

Podle mluvčího tenistky Karla Tejkala však zadržený muž přímo s Kvitovou nemluvil.  „Další činnosti jsou v gesci policie, která odvedla výbornou práci,“ uvedl Tejkal pro idnes.cz.

V posledních dnech se na Facebooku objevil názor, že Kvitová by měla přijít o občanství, když žije kvůli výhodnějším daňovým zákonům v Monaku. Sdílel ho například i poslanec za ČSSD Stanislav Huml (VÍCE ZDE>>>). "Je škoda, že laciné populistické výroky útočící na nejnižší lidské pudy mohou být inspirací k podobným aktivitám,“ podotkl k tomu Tejkal.

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud