Tvrdý styl Lendla může Berdychovi hodně pomoct, věří Kukal | iSport.cz
7. září 2014 • 04:57

Tvrdý styl Lendla může Berdychovi hodně pomoct, věří Kukal

Autor: jj
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Olomouc - Třinec: Úspěšná Varaďova challenge. Olesz dorážel z brankoviště
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dotvořit špičkového tenistu v grandslamového vítěze, to je důvod, proč má pro Tomáše Berdycha smysl uvažovat o spojení s Ivanem Lendlem. Deník Sport o něm včera informoval s tím, že naděje na spolupráci je značná.„Tomáš je konzervativní. Nevím o nikom lepším, kdo by měl na to ho vyburcovat, než je Ivan,“ říká tenisový expert Jan Kukal. K Berdychovi i Lendlovi má blízko, jejich paktu by věřil. Komentuje jeho přednosti a nástrahy.

Proč je Lendl pro Berdycha dobrý

Známá věc je, že Lendl vyznává brutální dřinu. Andy Murray byl ten, kdo ji potřeboval a přetavil ji ve velká vítězství. Jan Kukal od zkušenosti s Tomášem Berdychem ještě z jeho juniorských let věří, že česká jednička je dalším z těch, jimž by Lendlovy galeje mohly prospět. „Berdych je velmi odolný. Jako sedmnáctiletého kluka jsme ho s Jirkou Novákem (bývalým pátým hráčem světa) dopoledne úplně zničili, skoro byl na doktora, bylo mu zle od žaludku. Odpoledne porazil pátého hráče světa ve třech setech. Tam jsem poznal, že Tomáš má na velké věci,“ vzpomíná. Základ by tedy byl.

Má sázka na Lendla úskalí?

Samozřejmě, a ne malá. Jedno je skryté v Berdychově síle zvyku, ale to by nejspíš opadlo, kdyby si legendu sám ze svého rozhodnutí najal. Druhé může být v pověstné Lendlově tvrdosti. I Murray měl na začátku problémy zvyknout si, Berdych by potřeboval čas, aby mohl na „sadistický“ model najet a akceptovat ho. „Přestože věřím, že by ten dril vydržel, být to tak nemusí. Pak to celé pochopitelně nemusí dopadnout,“ připomíná Kukal. Sám je však zastáncem toho, že za zkoušku to stojí.

Není už na tak zásadní krok pozdě?

Murray měl před pětadvacátými narozeninami, když Lendla najal, Čilič si našel Ivaniševiče v pětadvaceti, Djokovič byl na startu s Beckerem jen o rok starší. Berdychovi jde na devětadvacet, je známý tím, že změny ohledně trenérů, raket a herní strategie pečlivě zvažuje, potřebuje na ně svůj čas. Ten mu utíká rychle. „Už to mohlo být i dřív, ale Ivan třeba nebyl volný. Tomáš má nejvyšší čas. Pozdě není, fungovat by to mohlo. Byla by velká škoda to do závěru kariéry nezkusit, považoval bych to za nepochopitelné,“ míní Kukal.

VÍCE O PŘÍPADNÉ SPOLUPRÁCI TOMÁŠE BERDYCHA A IVANA LENDLA ČTĚTE V NEDĚLNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT

Titulní strana nedělního vydání deníku SportTitulní strana nedělního vydání deníku SportFoto sport


Berdych seřval rozhodčí, později se jí omluvil
Berdych seřval rozhodčí, později se jí omluvil

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud