Pavel Novotný
25. června 2015 • 10:00

Melzer: Nejhorší tenisový den v životě. Proti bratrovi už nechci hrát

Jürgen Melzer nebude i přes jasnou výhru na zápas s mladším bratrem rád vzpomínat
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Těžké období zažívá rakouský tenista Jürgen Melzer. V nedávné době se rozešel s manželkou a bývalou českou tenistkou Ivetou Benešovou, teď musel v kvalifikaci na slavný Wimbledon dle svých slov odehrát nejtěžší tenisový zápas svého života proti o deset let mladšímu bratrovi Geraldovi. 


REKLAMA
digi tv

Bývalému šestému hráči světa patří v současné době až 131. pozice a pokud se chtěl zúčastnit slavného Wimbledonu, musel se pokusit projít kvalifikačním sítem.

V prvním kole se tak poprvé v životě postavil svému mladšímu bratrovi Geraldovi. "Byl to můj nejhorší tenisový den v životě," prohlásil o bitvě s mladším sourozencem Melzer. 

Pro čtyřiatřicetiletého tenistu to nebyl, pokud jde o výsledek, těžký zápas. Svého bratra, 168. hráče světa, zničil za pouhých 49 minut po výsledku 6:1, 6:4. První sada se hrála pouhých 23 minut, druhá jen o tři minuty déle.

"Vůbec jsem si to utkání neužil, doufám, že už nikdy v životě nebudu muset proti svému bratrovi hrát. Někteří lidé mají rádi, když mohou soutěžit se svými nejbližšími. Ale je něco jiného, když proti nim hrajete karty či nějakou počítačovou hru, a nebo profesionální zápas," říkal po zápase Melzer.

Semifinalista Roland Garros z roku 2010 se na Wimbledonu dostal v letech 2010 a 2013 od osmifinále, což ho vyneslo až do elitní desítky. Po problémech s ramenem byl nucen na rok a půl s tenisem přestat a propadl se až do druhé stovky.

Jeho bratrovi se zatím na úspěchy Jürgena navázat nedaří, o možnost zahrát si slavný Wimbledon bojoval letos vůbec poprvé. "Ani já, ani Jürgen jsme nebyli rádi, když jsme viděli, že jdeme na sebe. Trénujeme spolu, těšili jsme se, že budeme bojovat o Wimbledon, ale spolu jsme hrát nechtěli," říkal mladší z bratrů Melzerových.

Ani Jürgen Melzer si však první kolo Wimbledonu nezahraje. V dalším kole kvalifikace nestačil na Nizozemce Sijslinga, se kterým prohrál po setech 6:1, 5:7 a 3:6.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze