12. srpna 2015 • 19:20

Výhry, nebo prohry... Hlavně, že jsem zdravá, smála se Vaidišová

Autor: ,
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bez žebříčkových met a s větší radostí z tenisu se vrhla Nicole Vaidišová znovu do světa bílého sportu. Nechce se srovnávat s dobou, kdy v šestnácti vyletěla skoro na vrchol jako kometa a znala jen výhry. Teď je o deset let starší a plánuje hrát tak dlouho, dokud bude mít z tenisu radost.


REKLAMA
digi tv

"Jenom to, že hraju a jsem zdravá, vyhrávám či prohrávám, tak z toho mám radost," řekla Vaidišová v Praze na Štvanici po výhře v 1. kole na turnaji kategorie ITF.

Z tenisového kolotoče zmizela v březnu 2010 po sérii neúspěchů. Neskončila ale s tenisem, jak se zdálo. Podstoupila dvě operace pravého ramena a rehabilitace se protáhla. "Byly tam momenty, kdy to nevypadalo dobře a nemyslela jsem si, že budu ještě hrát," řekla Vaidišová, ale loni v září se vrátila.

"Nejtěžší to je samozřejmě zvládnout v hlavě. Čtyři roky jsem nepřemýšlela tenisově a vrátit se do koloběhu je náročné. Potřebuju odehrát co nejvíc zápasů, turnajů. Zatím mám odehráno moc málo a teprve čas ukáže, jak to půjde," řekla.

Vaidišová po úspěšném startu: Bylo úžasné zahrát si zase doma

Cíle si nedávám

Nestanovila si, jak rychle chce stoupat žebříčkem. "Vždycky tam byly a budou výhry, ale jsem ráda, že v téhle pozici můžu být, že hraju," řekla nyní 260. hráčka WTA.

"Opravdu si nekladu cíle, ať žebříčkově nebo bodově. Myslím, že to je zbytečné. Začínala jsem od nuly, až po nějaké době se bude dát něco hodnotit," dodala.

Na fyzičce pracovala s kondičním trenérem Ivanem Machytkou, který v minulosti spolupracoval například s Petrem Kordou. "Dal mě za rok a půl od nuly dohromady," poděkovala. Dvakrát operované rameno ji ale v zápasech občas omezuje. "To nezapřu a lepší to nebude, ale o to víc s tím musím pracovat," řekla.

Fanoušci i soupeřky jsou zvědaví, jak Vaidišová teď hraje. A porovnávají, jestli je stejně dobrá jako dříve. "Jsem jiná," odpovídá jim tenistka. "Když mi bylo šestnáct, hrála jsem a nemusela o tom přemýšlet, šlo to samo. Byla to super část mého života, ale člověk se vyvíjí a jde dopředu. Teď jsem zkušenější," doplnila.

Více si zápasy užívám

Výhry si na kurtu nyní dokáže vychutnat více než předtím. "Asi jo. Dřív to člověk bral automaticky, hrálo se, vyhrávalo se a na nic jiného jsem nebyla zvyklá. Dneska, i po tom, co mám za sebou, z toho mám prostě větší radost," přikývla.

Tenis je podle Vaidišové v současnosti silovější a rychlejší. "Jde dopředu jako všechny sporty a to je dobře," uvedla. Na okruhu je rovněž hodně nových hráček, které nezná, ale ty, s kterými hrávala, se k ní hlásily.

Na turnaji v Miami se pozdravila se Serenou Williamsovou, Viktorií Azarenkovou a Caroline Wozniackou. "Bylo to fajn. Přišly a říkaly, že mě rády vidí a co je nového," potěšilo Vaidišovou.

Neví, jak dlouho bude trvat její obnovená kariéra. "Budu se řídit svým pocitem," řekla. Ze hry chce mít především radost. "V momentu, kdy uvidím, že to nikam nevede, tak skončím nebo se něco změní. Ale teď je brzo dělat rozhodnutí," řekla.

Vaidišovou trápil především bekhend
Vaidišovou trápil především bekhend

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze