25. srpna 2016 • 14:19

Hlaváčková má zelenou! Na US Open se zřejmě představí s maskou

Autor:
TOP VIDEA
NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bez tréninku a pravděpodobně s karbonovou maskou na obličeji se představí tenistka Andrea Hlaváčková na blížícím se US Open v New Yorku. Elitní deblistka má po úderu míčkem v semifinále olympijské čtyřhry zlomeninu v očním oblouku a nalomený nos, její start na posledním grandslamu sezony byl proto ohrožen. Hlaváčková se ale dnes rozhodla do zámoří odletět.


REKLAMA
digi tv

"Byla jsem u doktora a dostala jsem zelenou, abych mohla odletět. Ještě se mám týden trochu šetřit, ale i on musí počítat s tím, že trénink už přijde," řekl Hlaváčková na dnešním setkání armádních sportovců s novináři na pražské Julisce.

Třicetiletá tenistka chtěla na US Open původně hrát i dvouhru, start v kvalifikaci ale musela s ohledem na svůj zdravotní stav a nutnou pauzu zrušit. Čtyřhru s Lucií Hradeckou a smíšenou čtyřhru s Polákem Lukášem Kubotem ale hrát chce.

"Tentokrát si to tam jedu opravdu užít a jsem ráda, že vůbec můžu odletět. Chci se pokusit o něco bojovat. Jakýkoliv vyhraný zápas bude úspěch, protože trénink byl nulový a ještě i bude minimální. Jdu se takzvaně zúčastnit a uvidí se," pousmála se Hlaváčková.

Doktoři jí po úrazu v Riu a poté i v Praze zakázali prakticky jakýkoliv pohyb. "Jen jsem si byla dvakrát zahrát kvůli ramenu, aby mi nezatuhlo. Začnu až teď a uvidíme, v jaké intenzitě to půjde," řekla. Kvůli otřesům a nárazům nemohla ani běhat. "Mohla jsem maximálně jezdit na kole, ale spíše jen chodit na procházky," doplnila Hlaváčková.

Nastoupit do zápasu bez tréninku prý problém nebude. Čtyřhru v podobné kondici již hrála. Bojí se však možných komplikací, kdyby ji opět míček zasáhl do zraněných míst. "Plánuji hrát s karbonovou maskou, kterou mi vyrábí na míru," prozradila Hlaváčková.

Její finální podobu však uvidí až v pátek přímo v New Yorku, kam jí ochrannou pomůcku přiveze trenér. "Ve středu jsem ji zkoušela, ale ještě byla veliká. Musí se ještě ořezat. Uvidíme, jestli s tím budu schopná hrát. Budu vypadat hrozně, ale bude to asi bezpečnější," řekla aktuálně desátá deblistka světového žebříčku.

Hlaváčkovou zranila švýcarská hvězda Martina Hingisová, která ji zasáhla míčkem v koncovce druhého setu semifinále olympijského turnaje. Hlaváčková sice duel po ošetření dohrála, ale její stav nebyl dobrý. Švýcarky následně výsledek otočily a postoupily do finále.

"Už jsme to neřešili a už se to ani řešit nebude. Byla to z její strany nešťastná náhoda a tím bych to uzavřela," řekla Hlaváčková, která po zápase uvedla, že ji soupeřka zasáhla úmyslně, a nelíbilo se jí ani následné chování Hingisové.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze