Pavel Novotný
22. srpna 2016 • 17:00

Hlaváčková má po ráně od Hingisové i zlomený nos. Měsíc nesmí smrkat

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ten úder si bude Andrea Hlaváčková pamatovat z olympijských her v Riu asi nejvíce. Semifinálový moment, kdy spolu s Lucií Hradeckou měly proti Švýcarkám Baczinské s Hingisovou mečbol, zásadně změnil následující události. Českou hráčku při něm z voleje trefil míček přímo do oka, Hlaváčková se nyní dověděla, že kromě zlomeniny podočnicové kosti má zlomený i nos a musela zrušit účast v kvalifikaci dvouhry na US Open.Pro Andreu Hlaváčkovou a Lucii Hradeckou se jednalo o klíčový moment nejen semifinálového zápasu, ale i celého turnaje. Proti švýcarskému páru Baczinská, Hingisová měly Češky mečbol, který však bývalá světová jednička zažehnala volejem přímo do obličeje plzeňské rodačky.

Otřesená tenistka utkání po pauze dohrála, porážce však už zabránit nedokázala. Zraněná Hlaváčková nastoupila navzdory varování lékařů i do zápasu o třetí místo proti krajankám Lucii Šafářové a Barboře Strýcové , ani tady však nemohla podat stoprocentní výkon a obhájkyně stříbrných medailí z Londýna padly.

Třicetiletá tenistka si ze setkání s Hingisovou odnesla nejen zlomenou podočnicovou kost, ale jak ukázalo poslední vyšetření, i nos. Kvůli zranění má od lékařů měsíc zakázáno smrkat a zvedat těžké věci, navíc jistě přijde o účast v kvalifikaci singla na US Open. Hrát by tak chtěla alespoň ve čtyřhře.

"Kvůli závažnosti té zlomeniny pod okem a také zlomeniny nosu, o které jsem doteď nevěděla, jsem musela odsunout odlet na US Open a zrušit kvalifikaci singlu. Moc doufám, že se za týden budu cítit dobře a odletím do New Yorku na debla," napsala Hlaváčková na sociálních sítích.

Na US Open chce zkusit alespoň čtyřhru

Ještě více než zranění však Hlaváčkovou mrzí chování Hingisové. Švýcarka se české hráčce omluvila jen zdviženou rukou bezprostředně po úderu, tím však její veškerý zájem skončil. (VÍCE ZDE >>>)

"Pokud někdo na světě ví, kam míček trefí, tak je to Hingisová. Napsala jsem jí pak, že má velkou ránu. A ona mi odpověděla, že je za to ráda. A že doufá, že budu brzo zpátky...,“ smutnila česká tenistka ještě v Riu.

Hlaváčková má podle nařízení lékařů měsíc zakázáno smrkat, ani to by ji však od účasti na US Open ve čtyřhře nemělo zabránit. "Uvědomila jsem si, že bych to neměla podcenit a rozhodla jsem se, že místo odletu do Ameriky budu ještě odpočívat, abych se vyhnula nárazům a tlakům. Když to půjde, tak bez velké přípravy chci hrát v New Yorku aspoň debl," potvrzuje Hlaváčková.

Desátá deblistka světa by se ve Flashing Meadows měla představit v deblu po boku své parťačky Lucie Hradecké, ve smíšené čtyřhře je domluvená s polským tenistou Lukášem Kubotem.Vstoupit do diskuse
0

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud