Rozchod úspěšného páru! Strýcová s Mirzaovou zářily, teď spolu končí | iSport.cz
Pavel Novotný
8. dubna 2017 • 21:40

Rozchod úspěšného páru! Strýcová s Mirzaovou zářily, teď spolu končí

TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patřily k nejlepším tenisovým párům světa. Mezi deblovými dvojicemi držely v letošním roce fantastické čtvrté místo. Přesto se Barbora Strýcová s indickou hvězdou Saniou Mirzaovou rozešly. Důvod? Rozdílný program obou tenistek. Mirzaová bude pokračovat spolu s kazašskou hráčkou Jaroslavou Svedovovou, česká tenistka zatím parťačku nemá.Dařilo se jim. Česko-indická dvojice se dala dohromady v srpnu loňského roku a okamžitě se zařadila mezi absolutní elitu. Z 39 zápasů prohrály jen devět, ovládly turnaje v Cincinnati i Tokiu. Nečekaný konec přišel po dalším úspěšném tažení na nedávno skončeném klání v Miami, kde došly do finále.

Za rozchodem obou vynikajících deblistek však žádné osobní spory dle vyjádření plzeňské rodačky nestojí. "Rozešly jsme se v dobrém. Sania se koncentruje jenom na čtyřhru, což já nemůžu. Tak jsme se dohodly, že spolu po Miami skončíme," uvedla pro iDNES.cz Strýcová.

Rozpad úspěšného páru tak zapříčinily jejich odlišné priority. Mirzaová se věnuje již jen výhradně deblové kariéře, Strýcová stále preferuje dvouhry, kde se mimochodem drží na vynikajícím osmnáctém místě, kvůli dlouhodobé absenci Petry Kvitové se navíc brzy stane za Karolínou Plíškovou českou dvojkou. Skvěle se jí daří i v deblovém žebříčku, kde figuruje na desátém místě.

Barbora Strýcová získala po boku Sanii Mirzaové dva tituly

"Sania získala s Bárou dva tituly, třikrát hrály ve finále, dvakrát v semifinále, několikrát byly ve čtvrtfinále, odehrály spolu skvělé turnaje. Ale Bára se chce více soustředit na svoji singlovou kariéru, dvouhry jí braly hodně sil, cítila se vyčerpaná na to, aby hrála obě soutěže. Jejich rozchod proběhl velmi korektně," řekl otec a trenér Mirzaové v jedné osobě Imgran.

Třicetiletá Mirzaová se dohodla pro antukovou část sezony na spolupráci s Jaroslavou Švedovovou. Prvním jejich společným turnajem bude turnaj v Madridu, který startuje 6. května. Kazaška je v deblovém žebříčku na třináctém místě, na svém kontě má dva grandslamové tituly ve čtyřhrách z roku 2010, kdy slavila tituly ve Wimbledonu a US Open.

Mirzaová si po konci spolupráce se Strýcovou vyzkoušela na turnaji v Charlestonu debl a Andreou Hlaváčkovou, ale druhý nasazený pár skončil už ve čtvrtfinále na dvojici Ostapenková, Atawoová.

Bývalá světová jednička ve čtyřhře Sania Mirzaová zažila největší úspěchy po boku Martiny Hingisové, s kterou hrála předtím, než vytvořila pár se Strýcovou. Po boku Švýcarky vyhrála tři grandslamové tituly, do historie se zapsaly 41 vítěznými zápasy v řadě.

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud