16. prosince 2017 • 19:55

Berdycha si v extralize podal Šátral, Kvitová zajistila Spartě postup do finále

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Pražská Sparta zahájila letní přípravu, nechyběly posily Tetteh a Heča Pražská Sparta zahájila letní přípravu, nechyběly posily Tetteh a Heča
FAKTA MS: Černý úvod favoritů. Němci si vylámali zuby na Mexiku, i Brazílie klopýtla FAKTA MS: Černý úvod favoritů. Němci si vylámali zuby na Mexiku, i Brazílie klopýtla
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomáš Berdych sice překvapivě prohrál v extralize s Janem Šátralem, ale Sparta i díky Petře Kvitové porazila podle očekávání pražského rivala I. ČLTK 6:3. V druhé semifinálové skupině uspěl obhájce titulu z Prostějova, který si poradil s Přerovem rovněž 6:3 na zápasy.


REKLAMA
digi tv

První bod Sparty získala Kvitová výhrou nad Terezou Martincovou 6:2 a 6:4. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Kvitová přidala pro klub ze Stromovky také vítězný pátý bod, když s Kateřinou Siniakovou vyhrály čtyřhru.

O překvapení dne se postaral hráč I. ČLTK Šátral. Až 349. tenista žebříčku ATP zdolal 6:4 a 6:2 světovou devatenáctku Berdycha. "Sedlo mi to úplně extrémně. Ze začátku mě Berďa mačkal, ale ustál jsem to. Dobře jsem servíroval a nejdůležitější byl return jeho druhého servisu," řekl Šátral webu tenisovysvet.cz.

"Vždycky se říká, že je nejlepší začínat u sebe, a to bude platit. Po dlouhé době jsem se vrátil do zápasového rytmu a je to něco jiného. Mám před sebou obrovský kus práce, než sezona začne," řekl Berdych.

Naposledy hrál na začátku října, pak sezonu ukončil kvůli problémům se zády. "Jsem na tom dobře, což je nejdůležitější zpráva, že tělo drží. Dalo se do pořádku a jsem v plném tréninku," řekl.

Body Sparty vedle Kvitové ve dvouhrách přidali Siniaková, Petr Michnev a Němec Peter Gojowczyk.

Prostějovský celek, který může získat desátý titul v řadě, táhla Karolína Plíšková. Světová čtyřka přehrála za pomoci devíti es Karolínu Muchovou 6:3 a 6:4 a získala čtvrtý bod domácího týmu. "Řekla bych, že to bylo solidní," hodnotila Plíšková. Následně zajistila i vítězný bod, ve čtyřhře uspěly v páru s Terezou Smitkovou.

Spolu s Karolínou Plíškovou za Prostějov bodovali Adam Pavlásek, Barbora Štefková a Slovák Norbert Gombos. Naopak česká dvojka Jiří Veselý prohrál ve dvou setech s Uzbekem Denisem Istominem.

V neděli se v pražské skupině střetne I. ČLTK Praha s Libercem a v prostějovské Přerov s Říčany. V pondělí se skupiny dohrají zápasy Sparty s Libercem a Prostějova s Říčany, vítězové skupin se utkají ve středu 20. prosince ve finále.

Skupina v Praze (na Spartě):

Sparta - I. ČLTK 6:3
Kvitová - Martincová 6:2, 6:4,
Michnev - Krstev 3:6, 6:3, 6:4,
Berdych - Šátral 4:6, 2:6,
Jaloviec - Rodionov 6:7, 7:5, 3:6,
Siniaková - Malečková 6:3, 6:3,
Gojowczyk - Mertl 6:3, 7:6,
Kvitová, Siniaková - Martincová, Malečková 7:5, 6:1,
Berdych, Gojowczyk - Mertl, Šátral 2:6, 3:6,
Rikl, Vocel - Rodionov, Štyler 7:6, 6:0.

Skupina v Prostějově:

Prostějov - Přerov 6:3
Štefková - Nosková 6:2, 6:4,
Pavlásek - Poljak 6:4, 6:7, 7:5,
Kovalík - Puetz 6:7, 6:7,
Gombos - Travaglia 7:6, 7:6,
Karolína Plíšková - Muchová 6:3, 6:4,
Veselý - Istomin 5:7, 4:6,
Karolína Plíšková, Smitková - Muchová, Voráčová 6:4, 6:0,
Pavlásek, Gombos - Puetz, Travaglia 6:3, 1:4 skreč pro Přerov,
Veselý, Kolář - Istomin, Poljak bez boje pro Prostějov.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze