2. ledna 2018 • 19:15

Špatný start do sezony. Berdych nestačil v Dauhá na Němce Struffa

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Tomáš Berdych zahájil tenisovou sezonu na okruhu ATP porážkou. Na turnaji v Dauhá, kde v předchozích třech letech hrál vždy minimálně semifinále, podlehl třetí nasazený Čech Janu-Lennardu Struffovi z Německa za dvě hodiny a jedenáct minut 4:6, 6:1, 6:7.

Dvaatřicetiletý Berdych, kterému momentálně patří v žebříčku 19. místo, vstoupil do utkání ztrátou podání a manko už v úvodním setu nesmazal. Ve druhé sadě ale o pět let mladšímu soupeři šanci k brejku nenabídl a po půlhodině vyrovnal.

V rozhodujícím setu přišel Berdych jako první o servis a prohrával 2:4, dokázal ale okamžitě zareagovat a vynutil si tie-break. V něm Němec, který v pořadí ATP figuruje na začátku druhé padesátky, proměnil druhý mečbol a bilanci vzájemných zápasů vyrovnal na 1:1.