Jízda Kvitové v Miami končí na grandslamové šampionce, postupuje Azarenková

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Petra Kvitová si čtvrtfinále na turnaji v Miami nezahraje. Noční zápas s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou prohrála česká tenistka 6:7 a 3:6. Urputný souboj Tomáše Berdycha s domácím Francesem Tiafoem byl nakonec přerušen kvůli dešti, hráči z kurtu odešli po druhé hodině ráno tamního času za stavu 5:4 pro Američana ve třetím setu.

Kvitová nenapodobila Karolínu Plíškovou, která po postupu narazí v duelu o semifinále na trojnásobnou vítězku turnaje Viktorii Azarenkovou z Běloruska. Bude to zároveň duel bývalých světových jedniček.

Plíšková byla na trůnu loni v září, Azarenková žebříček vedla naposledy v únoru 2013 a vrací se naplno na kurty po vleklém soudním sporu o péči o syna.

Zápas Kvitové s Ostapenkovou byl kvůli dešti přerušen a skončil téměř hodinu po půlnoci místního času. Ještě mnohem déle zůstal na kurtu Berdych s Tiafoem. Český tenista zatím ve 3. kole prohrává 7:6, 2:6 a 4:5, k dohrávce nastoupí až dnes večer. Nedlouho poté by se měl vítěz utkat s Jihoafričanem Kevinem Andersonem.

Kvitová proti Ostapenkové jako první ztratila servis, ale brejk si vzala zpátky v sedmém gamu. První set však prohrála v tie-breaku 4:7. Ve druhé sadě doplatila česká tenistka na nevynucené chyby a nevyrovnala si v Key Biscayne své maximum z roku 2014. Dvacetileté Lotyšce ve vzájemné bilanci podlehla po třech výhrách v řadě.