Odveta Kristýny Plíškové: Poškodila jsi sestru, u mých zápasů nebudeš! | iSport.cz
23. května 2018 • 19:10

Odveta Kristýny Plíškové: Poškodila jsi sestru, u mých zápasů nebudeš!

Autor: pan
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stačilo. Už dost! Kristýna Plíšková splnila to, o čem před pár dny psala na svém twitterovém účtu. Potom, co hlavní rozhodčí hrubou chybou ovlivnila zápas její sestry Karolíny Plíškové ve druhém kole turnaje v Římě proti Řekyni Sakkariové, nechala o dvě minuty starší dvojče polskou sudí Martu Mrozinskou zablokovat, což znamená, že ta nemůže rozhodovat její zápasy."Nejhorší rozhodnutí, co jsem kdy viděla. Doufám, že slečna Marta Mrozinská už nikdy nebude rozhodovat zápas můj nebo mé sestry," psala na sociálních sítích sedmdesátá hráčka světa.

A nezůstalo jen u hrozeb. Podle webu tenisovysvet.cz se poslední kapkou stal i fakt, že zatímco Karolína Plíšková zaplatila za své chování a zničený umpire šestimístnou pokutu, rozhodčí vyvázla nakonec bez trestu.

"O zablokování této rozhodčí jsem uvažovala už dříve. Mám s ní jenom špatné zkušenosti. Vždycky udělala několik špatných rozhodnutí na obě strany v důležitých chvílích. Dlouho jsem jí pak neviděla, ale teď už je zablokovaná,“ pálí do sudí Kristýna Plíšková.

Celý incident Plíškové: nejdřív chyba sudích, pak mlácení raketou

A tím to nekončí. "„Nechápu, jak je to možné. Je vidět, že na to WTA kašle a je jim to úplně jedno,“ říká šestadvacetiletá tenistka v rozhovoru pro web Tennis Arena. Kristýna Plíšková tak využila svého práva zablokovat jednoho sudího, který poté nemůže rozhodovat žádné její zápasy.

Své si před nedávnem v rozhovoru pro Sport řekl i manažer a snoubenec české jedničky Michal Hrdlička. „Překvapilo mě, že se lidi z WTA postavili na stranu Karolíny. Samozřejmě řešit se to bude, nějakou pokutu Kája asi dostane. Ale z WTA také jednoznačně deklarovali, že se ji budou snažit minimalizovat vzhledem k tomu, že Karolína je v právu, chápou ji i její emoce. Samozřejmě tohle na kurt nepatří, ale vzhledem k situaci jsou na její straně a budou penalizovat taky tu rozhodčí.“

Trest pro hlavní rozhodčí však nakonec nepřišel. „Takhle to nenecháme,“ reagoval na celou situaci budoucí manžel Karolíny Plíškové.

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (20. 9. - 4. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (finále v Budapešti odloženo)
Program finále

Davis Cup (23. - 29. 11. 2020, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud