19. června 2018 • 12:00

Hvězda se vrací na kurt. Rozhodne hlava, ne kyčel, říká Djokovič o Murraym

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy
Generální manažer Plzně Šádek: Příchod Buchy jsme nezvažovali ani minutu Generální manažer Plzně Šádek: Příchod Buchy jsme nezvažovali ani minutu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba bývali světovými jedničkami a dnes jdou oba na kurt v Queen´s Clubu. Pro Andyho Murrayho to bude první soutěžní zápas po 342 dnech absence a operaci kyčle a Novak Djokovič dobře ví, jak britskému soupeři je. Sám kvůli patáliím s loktem vynechal půlku minulé sezony a teď se pracně drápe zpět nahoru. „Ne kyčel, ale hlava rozhodne,“ tuší Djokovič.


REKLAMA
digi tv

„Hodně záleží na hlavě,“ řekl v předvečer turnaje srbský tenista, jehož vůbec nepřekvapilo, že si Murray, dnes 157. hráč světa, vybral pro návrat turnaj ve Queen´s Clubu.

„Potřebuje domácí podporu, lidi, kteří mu budou fandit. Pochybnosti totiž nezačínají a nekončí s kyčlí,“ upozornil. Podle Djokoviče jsou následky dlouhého výpadku cítit víc na psychice než na těle. „Netušil jsem, že bude trvat tak dlouho, než se dostanu zpět do toho stavu mysli, kde se cítím v pohodě. Kde věřím sobě i své hře,“ vysvětloval Djokovič. 

„Andy chyběl ještě déle než já. Ne kyčel, ale hlava bude největší výzva. Musíte pochopit, že jste zdravý, a soustředit se jen na tenis. A ne polovinu času na kurtu přemýšlet, jestli se nemůže něco stát:  Bolí mě to? Nebolí mě to? … S tím je těžké hrát, zvlášť na trávě, kde je všechno rychlejší,“ řekl Srb, který stejně jako Murray ví, jak se na tenisový svět shlíží z prvního místa žebříčku. 

„Na trávě to může být trochu nebezpečné, protože je kluzká. To je zrádné, jedno špatné šlápnutí může hodně uškodit, zvlášť kyčli. Za Andyho doufám, že nic takového se nestane.“

Murrayho prvním soupeřem v Queen´s Clubu bude australský bouřlivák Nick Kyrgios, Djokovič nastoupí proti dalšímu Australanovi Johnu Millmanovi.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze