19. června 2018 • 12:00

Hvězda se vrací na kurt. Rozhodne hlava, ne kyčel, říká Djokovič o Murraym

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba bývali světovými jedničkami a dnes jdou oba na kurt v Queen´s Clubu. Pro Andyho Murrayho to bude první soutěžní zápas po 342 dnech absence a operaci kyčle a Novak Djokovič dobře ví, jak britskému soupeři je. Sám kvůli patáliím s loktem vynechal půlku minulé sezony a teď se pracně drápe zpět nahoru. „Ne kyčel, ale hlava rozhodne,“ tuší Djokovič.„Hodně záleží na hlavě,“ řekl v předvečer turnaje srbský tenista, jehož vůbec nepřekvapilo, že si Murray, dnes 157. hráč světa, vybral pro návrat turnaj ve Queen´s Clubu.

„Potřebuje domácí podporu, lidi, kteří mu budou fandit. Pochybnosti totiž nezačínají a nekončí s kyčlí,“ upozornil. Podle Djokoviče jsou následky dlouhého výpadku cítit víc na psychice než na těle. „Netušil jsem, že bude trvat tak dlouho, než se dostanu zpět do toho stavu mysli, kde se cítím v pohodě. Kde věřím sobě i své hře,“ vysvětloval Djokovič. 

„Andy chyběl ještě déle než já. Ne kyčel, ale hlava bude největší výzva. Musíte pochopit, že jste zdravý, a soustředit se jen na tenis. A ne polovinu času na kurtu přemýšlet, jestli se nemůže něco stát:  Bolí mě to? Nebolí mě to? … S tím je těžké hrát, zvlášť na trávě, kde je všechno rychlejší,“ řekl Srb, který stejně jako Murray ví, jak se na tenisový svět shlíží z prvního místa žebříčku. 

„Na trávě to může být trochu nebezpečné, protože je kluzká. To je zrádné, jedno špatné šlápnutí může hodně uškodit, zvlášť kyčli. Za Andyho doufám, že nic takového se nestane.“

Murrayho prvním soupeřem v Queen´s Clubu bude australský bouřlivák Nick Kyrgios, Djokovič nastoupí proti dalšímu Australanovi Johnu Millmanovi.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze