Kvitová se na začátek nadřela, Collinsovou porazila po třech hodinách

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Petra Kvitová zahájila tenisovou sezonu vydřeným vítězstvím nad Američankou Danielle Collinsovou. Světová sedmička v Brisbane po více než tříhodinovém boji vyhrála 6:7, 7:6, 6:3. Kateřina Siniaková v dalším utkání prvního kola ztratila pětkrát za sebou podání a Australance Ajle Tomljanovicové podlehla 6:1, 3:6, 0:6.

Kvitová vedla v úvodní sadě 5:3, ale neukončila ji ani při dvou setbolech při podání Collinsové, ani pak při svém servisu. V tie-breaku promarnila vedení 6:3, Američanka vyhrála pět výměn za sebou.

"Na začátku utkání a v průběhu celého prvního setu jsem byla docela nervózní. Začala jsem dobře, ale nedokázala jsem v tom pokračovat. To, že jsem neproměnila tři setboly v tie-breaku, mi rozhodně moc psychicky nepomohlo," uvedla Kvitová.

V druhém setu se česká favoritka ocitla na pokraji porážky, když ztratila servis a prohrávala 4:5. Brejk ale získala zpět a ve zkrácené hře tentokrát na třetí pokus set ukončila. V třetí sadě se už Collinsová vzepjala jen při snížení z 1:4 na 3:4, Kvitová po třech hodinách dovedla zápas k postupu a v druhém kole nastoupí proti Anett Kontaveitové z Estonska.

"Soupeřka se vrátila do zápasu a já jsem naštěstí byla schopna udržet servis," oddechla si Kvitová. "Na výhru po třech hodinách jsem hodně pyšná. Je fajn být ve druhém kole," dodala vítězka turnaje v Brisbane z roku 2011.

Murray zvládl návrat

Siniaková nenavázala na třísetovou výhru nad Tomljanovicovou z loňského US Open. Po hladce vyhraném prvním setu sebrala soupeřce servis i na úvod druhé sady, ale pak už na dvorci kralovala pětadvacetiletá Australanka. Siniaková prohrála podání pětkrát za sebou a v rozhodujícím setu podlehla 0:6.

Světová deblová jednička Siniaková si pak spravila chuť ve čtyřhře, v níž spolu s Barborou Krejčíkovou porazily pár Mihaela Buzarnescuová, Nadija Kičenoková 6:4 a 6:0.

Andy Murray zvládl po zdravotních problémech návrat na kurty a porazil domácího Jamese Duckwortha 6:3, 6:4. Jednatřicetiletý britský tenista, bývalý první muž světového žebříčku, nehrál kvůli bolavé kyčli téměř rok a v žebříčku klesl až do třetí stovky. Minulou sezonu ukončil už v září kvůli zranění kotníku, odehrál v ní jen 12 zápasů.

"Mám za sebou osmnáct měsíců s mnoha vzestupy a pády. Bylo náročné vůbec se vrátit na kurt, za což jsem moc rád. Chci si to užít, jak nejvíce to půjde, protože kdo ví, jak dlouho to ještě vydrží," uvedl Murray.

Výsledky:

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:

Kyrgios (8-Austr.) - R. Harrison (USA) 7:6 (7:5), 5:7, 7:6 (7:5), Chardy (Fr.) - Struff (Něm.) 4:6, 6:3, 6:4, Kudla - Fritz (oba USA) 7:6 (7:5), 6:7 (2:7), 6:4, A. Murray (Brit.) - Duckworth (Austr.) 6:3, 6:4.

Ženy:

Tomljanovicová (Austr.) - Siniaková (ČR) 1:6, 6:3, 6:0, Sevastovová (8-Lot.) - Gavrilovová (Austr.) 6:3, 6:3, Sasnovičová (Běl.) - Potapovová (Rus.) 6:4, 7:5, Kontaová (Brit.) - Stephensová (USA) 6:4, 6:3, Kvitová (4-ČR) - Collinsová (USA) 6:7 (6:8), 7:6 (8:6), 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo:

Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Buzarnescuová, N. Kičenoková (Rum./Ukr.) 6:4, 6:0.