Klapne první titul? Muchová válí a v Soulu už je v semifinále

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Tenistka Karolína Muchová v Soulu dál živí naději na premiérový titul z turnaje WTA. Australanku Priscillu Honovou porazila 6:3, 6:3 a podruhé v kariéře postoupila do semifinále. Letos v květnu v Praze si třiadvacetiletá Muchová zahrála o titul. O vyrovnání svého maxima bude v sobotu usilovat proti čínské tenistce Wang Ja-fan.

Muchová je ve světovém žebříčku na 45. místě a v Soulu je třetí nasazená. Roli favoritky proti Honové, jež prošla do hlavní soutěže z kvalifikace, rodačka z Olomouce bez problémů splnila za hodinu a 22 minut.

V prvním setu Muchové stačil jeden brejk v šestém gamu, ve druhé sadě sebrala soupeřce podání dvakrát. Sama odvrátila všech osm brejkbolů a na tvrdém povrchu si letos připsala 21. vítězství při sedmi porážkách.

O dva roky mladší Honové vrátila Muchová dva roky starou porážku právě z korejské metropole. Se svou další soupeřkou Wang Ja-fan se utká poprvé. Číňanka v březnu vybojovala první titul v Acapulcu, kde se hrálo rovněž na tvrdém povrchu.

Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále: Muchová (3-ČR) - Honová (Austr.) 6:3, 6:3, Wang Ja-fan (8-Čína) - Badosaová (Šp.) 6:1, 6:3.