5. června 2020 • 21:53

Plíškové stačila chvíle. Znemožnila Siniakovou a na Štvanici je ve finále

Autor: ČTK, vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trénuje Čechy v UFC, nově i Procházku: Další boj brzy! Jirka je megaloman
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Karolína Plíšková deklasovala na exhibičním LiveScore Cupu 6:1, 6:0 Kateřinu Siniakovou a postoupila do finále proti Tereze Martincové. Náhradnice za zraněnou Markétu Vondroušovou si účast v zápase o celkové vítězství zajistila ve čtvrtek. Turnaj vysílá O2 TV Sport a O2 TV Tenis. 



Siniakové se na Štvanici nedařilo. Po čtvrtečním debaklu 2:6 a 1:6 od Barbory Strýcové se i dnes potýkala se servisem, v nepříjemném větru ho neudržela ani jednou. Světová trojka Plíšková ztratila jediný game při svém podání ve čtvrté hře a za 55 minut zápas ukončila.

„Trošičku foukalo a Katka s tím měla docela problémy. A pak už se z toho nedokázala dostat. Bylo tam hodně chyb, i z mojí strany, ale jinak si myslím, že jsem byla taková solidní,“ komentovala vítězka jednoznačný průběh zápasu.

Při svém prvním turnaji po koronavirové pauze si Plíšková po úspěchu v duelu se Strýcovou připsala druhou výhru a jediné vítězství ji dělí od triumfu v exhibiční akci. Její soupeřkou ve finále bude 133. hráčka světa Martincová, která se po svém postupu nechala slyšet, že se na očekávaný duel s Plíškovou těší. „Já se taky těším, na jakýkoliv zápas. Ať už je tam Tereza, nebo někdo jiný,“ řekla někdejší světová jednička.

V Praze viděla část utkání své sestry Kristýny s Martincovou, zápas Martincové s Muchovou nesledovala. S pražskou rodačkou ze druhé světové stovky se na okruhu utkala jen jednou. Loni ji v prvním kole US Open udolala až po dvou tie-breacích.

Ve druhém dnešním zápase otočila světová šestadvacítka Karolína Muchová souboj s Kristýnou Plíškovou. Finalistka turnaje O pohár prezidenta ČTS z minulého týdne prohrála první set 4:6. Plíšková ve druhém setu, který na půl hodiny přerušil déšť, podávala na vítězství, ale šanci nevyužila. Muchová otočila na 7:5 a rozhodující třetí sadu vyhrála 6:3. Po překvapivé porážce s Martincovou tak napodruhé na štvanické antuce uspěla.

Tenisový turnaj žen LiveScore Cup v Praze (antuka):

Skupina A:

Karolína Plíšková - Siniaková 6:1, 6:0.

Skupina B:

Muchová - Kristýna Plíšková 4:6, 7:5, 6:3.

Karolína Muchová po přerušení udolala Kristýnu Plíškovou
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud