Lehečka vzdoroval Kyrgiosovi. Padl po vyrovnaném boji, ve Stuttgartu končí

Autor: ČTK, adl
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Český tenista Jiří Lehečka ztroskotal v prvním kole turnaje na trávě ve Stuttgartu na Nicku Kyrgiosovi. V duelu žebříčkových sousedů z osmé desítky pořadí ATP podlehl australskému soupeři za 78 minut 6:7, 3:6.

Dvacetiletý Lehečka sehrál s Kyrgiosem vyrovnaný souboj. V úvodním setu si 79. hráč světa vypracoval dva brejkboly, žádný ale nevyužil stejně jako o místo lépe postavený Australan, který měl šanci sebrat českému hráči servis jednou. Do tie-breaku ale Kyrgios nastoupil lépe, ujal se vedení 4:0 a náskok už nepustil.

Na podání byli oba soupeři dlouho suverénní i ve druhém setu. Jako první se pod tlak dostal Lehečka, který první brejkbol v šestém gamu ještě odvrátil, o dvě hry později už ale Kyrgios uspěl a při svém servisu následně čistou hrou zápas ukončil.