Vondroušová si v Linci finále nezahraje. Zastavila ji Potapovová

Autor: ČTK, adl
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Česká tenistka Markéta Vondroušová si na turnaji v Linci o titul nezahraje. V semifinále prohrála 1:6, 7:6 a 3:6 s osmou nasazenou Ruskou Anastasijí Potapovovou.

První set Vondroušové vůbec nevyšel a prohrála ho za 29 minut. Druhý set byl vyrovnaný až do tie-breaku, který pro sebe třiadvacetiletá Češka získala poté, co se ujala vedení 5:1.

V rozhodující sadě Vondroušová pustila Potapovovou do vedení 4:1, poté se však zvedla a po brejku na 3:4 mohla při vlastním servisu srovnat. Podání ale ztratila a jednadvacetiletá Ruska vzápětí zápas ukončila.

Vondroušová promarnila šanci na postup do prvního finále na okruhu WTA od roku 2019, kdy si zahrála o titul na Roland Garros. V semifinále se stříbrná medailistka z olympiády v Tokiu představila poprvé od loňského únorového turnaje v Abú Zabí.