Skvělý obrat! Menšík pokračuje v jízdě i v Dubaji, vyhrál také Lehečka

Autor: ČTK, adl
1
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!

Čeští tenisté Jiří Lehečka a Jakub Menšík postoupili na třímilionovém turnaji v Dubaji po třísetových duelech do druhého kola. Lehečka splnil roli favorita a po téměř dvou a půl hodinách porazil 6:4, 3:6 a 7:5 Maďara Mártona Fucsovicse. Osmnáctiletý Menšík, jenž minulý týden došel při své premiéře na okruhu ATP do finále v Dauhá, zdolal po obratu a dramatické koncovce Chorvata Bornu Čoriče za takřka tři hodiny 4:6, 6:3, 7:6.

Šestatřicátý hráč žebříčku Lehečka rozhodl oba své vyhrané sety díky brejku v závěru. V první sadě prolomil podání kvalifikanta a 77. tenisty světa čistou hrou na 5:4 a následně při vlastním servisu také bez ztráty bodu set zakončil. Ve třetí sadě dvaadvacetiletý český tenista promarnil vedení 3:0, ale opět mu vyšel závěr. Při vlastním podání se gamem s nulou dostal do vedení 6:5 a následně další čistou hrou vzal Fucsovicsovi potřetí servis a zápas ukončil.

V druhém kole se Lehečka utká s přemožitelem Menšíka ze sobotního finále v Dauhá Karenem Chačanovem z Ruska, jenž v 1. kole vyřadil Francouze Lucu van Asscheho.

Menšík v úvodním setu promarnil v osmé hře tři brejkboly, soupeř naopak v dalším gamu svou premiérovou šanci sebrat českému hráči podání využil a ujal se vedení 1:0. Rodák z Prostějova, jenž se tento týden poprvé v kariéře dostal do první stovky světového žebříčku, ale ve druhém setu díky jedinému brejku vyrovnal a ve třetím setu šel hned v úvodu do vedení.

Za stavu 5:4 ale Menšík zápas nedokázal dopodávat, přestože si vypracoval mečbol. O servis nakonec přišel, rozhodující dramatický tie-break ale zvládl. Za stavu 5:6 odvrátil mečbol soupeře a sám pak svoji třetí šanci proměnil.

O postup do čtvrtfinále se aktuálně 87. hráč světa znovu po týdnu utká s Alejandrem Davidovichem, jehož porazil na úvod senzační cesty do finále v Dauhá. Osmý nasazený Španěl vyřadil rovněž ve třech setech Fábiána Marozsána z Maďarska.

O'Connell (Austr.) - Marterer (Něm.) 6:2, 6:4,
Sonego (It.) - Nagal (Indie) 6:4, 5:7, 6:1.

Čtyřhra - 1. kolo:

Pavlásek, Behar (ČR/Urug.) - Lammons, Withrow (USA) 3:6, 6:3, 10:8,
Mahut, Roger-Vasselin (Fr.) - Lehečka, Davidovich (ČR/Šp.) 6:1, 6:7 (1:7), 11:9.