22. února 2010 • 23:03

Olympiáda je pro mě asi zakletá, smutní Janda

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ortel za derby. Bořil dostal stopku na čtyři zápasy, Slavia se odvolá. Co Krejčí?
Když se stadion změní ve válečnou zónu: divoké scény z tribun!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Spojení Jakub Janda a olympijské hry nejde dohromady. Český skokan na lyžích označil závody pod pěti kruhy ze svého pohledu za zakleté. Ve Vancouveru byl na svých třetích hrách a žádný závod, který kdy skákal, ho nenadchl.Za čtyři roky do ruského Soči nepojede."Pěkný prostředí, lidi fandí," řekl Janda novinářům po závodu družstev v sluncem zalitém Whistleru a v kulise bouřících diváků. Jeho hlas ale příliš nadšeně nezněl. Sám se sebou totiž na olympiádě spokojený nebyl.

"Je to asi zakletý závod, ale už se nedá nic dělat. Byla to určitě moje poslední olympiáda," konstatoval Janda.Poprvé na olympiádě startoval před osmi lety v Salt Lake City, kde skončil 39. na středním můstku. Do Turína 2006 jel po triumfu na Turné čtyř můstků jako jeden z favoritů, ale po problémech v týmu skončil na velkém můstku desátý, což těžce nesl.

V Kanadě měl dobře rozjetý závod na velkém můstku, ale obsadil 14. místo."Nevím, něco je špatně. Žádná olympiáda mi nevyšla podle mých představ," krčil rameny vítěz Světového poháru z roku 2006.

V myšlenkách se tak skokan z Frenštátu pod Radhoštěm, kterému se v květnu narodí první potomek, k olympijským hrám často nevrátí. "Samozřejmě to mrzí, ale život jde dál a za pár let si už třeba na nějakou olympiádu nevzpomenu," uvedl jednatřicetiletý Janda.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud