VIP Sport

Tragédie

25. srpna 2018 • 14:24

Srazilo je auto, bratr zemřel. Nyní svět opustil i paralympijský cyklista Otxoa (†43)

Autor:
Po dlouhé nemoci zemřel v 43 letech bývalý španělský cyklista Javier Otxoa, jehož profesionální kariéru předčasně ukončila vážná nehoda ###BLOK-TOP-VIDEA###

Po dlouhé nemoci zemřel v 43 letech bývalý španělský cyklista Javier Otxoa, jehož profesionální kariéru předčasně ukončila vážná nehoda. Vítěz jedné horské etapy na Tour de France v roce 2010 se po dlouhé rehabilitaci na kolo vrátil navzdory trvalému postižení a získal dvě zlaté medaile na paralympijských hrách. Na jeho počest se bude držet před dnešním startem Vuelty minuta ticha.Otxoa měl těžkou nehodu v únoru 2001. Při tréninku nedaleko Málagy ho i s bratrem Ricardem srazil automobil a jeho dvojče střet nepřežilo. Javier Otxoa utrpěl těžká zranění hlavy a hrudníku a byl měsíc v kómatu.

Někdejší jezdec stáje Kelme se navzdory následkům nehody vrátil k cyklistice v kategorii handicapovaných. Na paralympiádě v Aténách získal zlato a stříbro, což zopakoval o čtyři roky později v Pekingu.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud