VIP Sport

16. června 2014 • 15:23

Schumacher je po 5 měsících vzhůru: Je to zázrak, nebo to dlouho tajili?

Autor: ps
Vstoupit do diskuse
0

Stal se zázrak? Nebo se rodině opravdu podařilo stav zraněného expilota formule 1 Michaela Schumachera (45) tak dobře maskovat? Prý reaguje na hlasy i na doteky. Tato skvělá zpráva obletěla celou planetu, ale co s ním bude dál?Po téměř půl roce konečně odhalili: „Michael Schumacher se probral z kómatu,“ vypustila rodina skvělého závodníka do světa. „Opustil kliniku v Grenoblu a nyní bude pokračovat jeho dlouhé období rehabilitace.“

Právě tento bod nyní bude v nejbližších dnech, týdnech a měsících tím zásadním! Postaví se Schumacher opět na nohy? Bude moci mluvit a normálně reagovat? Odborníci jsou se svými předpověďmi velmi opatrní.

„Domnívám se, že Michael Schumacher nebyl propuštěn domů, ale přeložen na jiné zdravotnické zařízení, kde se bude dál léčit, případně rehabilitovat. Média uvádějí, že již není v kómatu, ale to neznamená, že zcela nabyl vědomí a komunikuje. Vždyť už jen samotný půlroční pobyt na klinice vypovídá o jeho vážném zdravotním stavu. A prognóza do budoucna je zcela jistě také velmi nejistá,“ řekl Blesku Prof. MUDr. Karel Cvachovec, CSc z Kliniky anesteziologie a resuscitace UK 2. LF a FN Motol.

První krůček otec dvou dětí udělal, ale ještě spoustu jich na své cestě zpět do reality musí provést. Rodina, kamarádi fanoušci a všichni, kteří mu drží palce tak musí stále doufat a modlit se za to, aby se jeho stav i nadále zlepšoval…

Naděje na uzdravení Michael Schumachera půl roku po nehodě na lyžích znovu roste
Naděje na uzdravení Michael Schumachera půl roku po nehodě na lyžích znovu roste

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud