Pátek 26. dubna 2024
Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Damková tvrdě ztrestala rozhodčího Kovaříka: Exemplární flastr a konec kariéry?!

Autor: nem

Růže mezi trním píchla. A pořádně! Šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková (40) exemplárně  ztrestala sudího Libora Kovaříka (40) za nafilmovanou penaltu sparťana Davida Lafaty.

Po skandálním mači minulého kola Synot ligy Sparta – Teplice (1:0, gólem z penalty v 89. minutě) se platí daň z blbosti. Letenského kapitána stála »oscarová kulturní vložka« 50 000 korun na svazové pokutě a zdroje Blesku říkají, že Kovařík ji odskákal ještě víc.

Damková podle obezličky: „UEFA takové zveřejňování informací zakazuje,“ výše trestů tají, nicméně arbitři si mezi sebou povědí leccos. „Libor za to dostal od Dáši distanc do konce jara a prořekl se, že v příští sezoně už do toho nepůjde,“ prozradil bývalý sudí, který je s těmi současnými stále v kontaktu. „Na Spartě s Teplicemi neměl volbu. Kdyby penaltu nefoukl a ukázalo se, že byla, tak by na tom byl ještě hůř,“ připojil.

Sparta - Teplice: Pád Davida Lafaty a penalta Bořka Dočkala na 1:0
Co trest pro Kovaříka obnáší? Vedle kolosální ostudy a myšlenek na konec kariéry i tvrdou finanční ránu. Na jednoduchou násobilku nemusí být našinec Einstein, a kdo jiný by měl mít cifry v merku než Kovařík v civilu inženýr ekonomie zaměstnaný v bance.

Ve 21 dějstvích Synot ligy odpískal 14 utkání (při odměně FAČR 25 000 Kč za jeden si vydělal 350 000), což jsou dvě třetiny zápasů. Kdyby stejným tempem foukal i na jaře, tak by si v šesti z devíti zbývajících kol přišel na 150 000 v české měně. Nepřijde, pokud nedostane milost!