Lafatův trest za simulování? Zaplatí 50 tisíc, hrát může dál | iSport.cz
2. dubna 2015 • 14:47

Lafatův trest za simulování? Zaplatí 50 tisíc, hrát může dál

Autor: ,
David Lafata dostal za nasimulovanou penaltu proti Teplicím pokutu 50 000 korun
TOP VIDEA
Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu
ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zaplatí pokutu, ale zápasy na hřišti nezmešká. Disciplinární komise FAČR na svém čtvrtečním zasedání potrestala chování Davida Lafaty, který v utkání Sparty s Teplicemi (1:0) nasimuloval faul vedoucí k rozhodující penaltě. Letenský kapitán odešel od komise s pokutou 50 tisíc korun, zápasový distanc ale nedostal. Druhý tým Synot ligy tak o svého klíčového hráče nepřišel. Lafata na jednání disciplinární komise na Strahov osobně přišel v doprovodu sparťanského ředitele komunikace Ondřeje Kasíka. Verdikt na místě přijal, Sparta se proti jeho trestu pravděpodobně neodvolá.

Český reprezentant a čerstvý držitel ocenění Fotbalista roku nasimuloval pád v poslední minutě utkání 21. kola a z následného pokutového kopu rozhodl o výhře domácích záložník Bořek Dočkal. "Trest přijímám. Ale vyjadřovat se k tomu už nebudu, už toho bylo napsáno dost," řekl Lafata novinářům po jednání disciplinárky na Strahově.

Sparta - Teplice: Pád Davida Lafaty a penalta Bořka Dočkala na 1:0
720p 480p 360p 240p

Pokutu za simulování dostal Lafata podruhé v kariéře. V září 2011 musel zaplatit 30 tisíc korun. 

"Padesát tisíc je zatím nejvyšší pokuta za podobné provinění. Alespoň podle historických zápisů disciplinární komise," řekl předseda komise Richard Baček. O zastavení činnosti disciplinárka neuvažovala. "Řády nám sice teoreticky umožňují udělit v podobných případech až čtyřzápasový distanc, ale vzhledem k předchozím trestům v podobných případech jsme o tom ani nehlasovali," dodal.

Lafata na webu Sparty dva dny po incidentu přiznal, že pád v pokutovém území Teplic nafilmoval. "Pád jsem přihrál, přestože mu předcházel kontakt s protihráčem. Uvědomuji si, že to nebylo správné, a opravdu na to nejsem pyšný. Lidé, kteří mě dobře znají, vědí, že to není můj styl," uvedl.

"Moje jednání vyplynulo částečně z frustrace z vývoje důležitého utkání a také z toho, že mi nebyla uznána regulérní branka," připomněl Lafata okamžik z 65. minuty, kdy mu asistent rozhodčího Robert Hájek chybně odmával ofsajd.

Právě toto prohlášení bylo jednou z polehčujících okolností pro letenského kapitána. "Vzali jsme v úvahu přitěžující okolnost, že utkání bylo zásadním způsobem ovlivněno. Stejně jako jsme vzali v potaz polehčující okolnost, že David Lafata napomohl objasnění provinění a vyjádřil lítost," uvedl Baček.

Sparta se proti trestu odvolávat nejspíš nebude. "Klub stejně jako David Lafata trest přijímá a nepředpokládám, že bychom se odvolávali. Sám hráč to nepožaduje, takže budeme víceméně fungovat v součinnosti s naším kapitánem," prohlásil mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Spartě sudí neuznali gól, Lafata ale v ofsajdu rozhodně nebyl
720p 480p 360p 240p

CELÝ SESTŘIH: Sparta – Teplice 1:0
720p 480p 360p 240p

 


Články odjinud


Články odjinud