Lafatův trest za simulování? Zaplatí 50 tisíc, hrát může dál | iSport.cz
2. dubna 2015 • 14:47

Lafatův trest za simulování? Zaplatí 50 tisíc, hrát může dál

Autor: iSport.cz, ČTK
David Lafata dostal za nasimulovanou penaltu proti Teplicím pokutu 50 000 korun
TOP VIDEA
Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici
Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zaplatí pokutu, ale zápasy na hřišti nezmešká. Disciplinární komise FAČR na svém čtvrtečním zasedání potrestala chování Davida Lafaty, který v utkání Sparty s Teplicemi (1:0) nasimuloval faul vedoucí k rozhodující penaltě. Letenský kapitán odešel od komise s pokutou 50 tisíc korun, zápasový distanc ale nedostal. Druhý tým Synot ligy tak o svého klíčového hráče nepřišel. Lafata na jednání disciplinární komise na Strahov osobně přišel v doprovodu sparťanského ředitele komunikace Ondřeje Kasíka. Verdikt na místě přijal, Sparta se proti jeho trestu pravděpodobně neodvolá.

Český reprezentant a čerstvý držitel ocenění Fotbalista roku nasimuloval pád v poslední minutě utkání 21. kola a z následného pokutového kopu rozhodl o výhře domácích záložník Bořek Dočkal. "Trest přijímám. Ale vyjadřovat se k tomu už nebudu, už toho bylo napsáno dost," řekl Lafata novinářům po jednání disciplinárky na Strahově.

Sparta - Teplice: Pád Davida Lafaty a penalta Bořka Dočkala na 1:0

Pokutu za simulování dostal Lafata podruhé v kariéře. V září 2011 musel zaplatit 30 tisíc korun. 

"Padesát tisíc je zatím nejvyšší pokuta za podobné provinění. Alespoň podle historických zápisů disciplinární komise," řekl předseda komise Richard Baček. O zastavení činnosti disciplinárka neuvažovala. "Řády nám sice teoreticky umožňují udělit v podobných případech až čtyřzápasový distanc, ale vzhledem k předchozím trestům v podobných případech jsme o tom ani nehlasovali," dodal.

Lafata na webu Sparty dva dny po incidentu přiznal, že pád v pokutovém území Teplic nafilmoval. "Pád jsem přihrál, přestože mu předcházel kontakt s protihráčem. Uvědomuji si, že to nebylo správné, a opravdu na to nejsem pyšný. Lidé, kteří mě dobře znají, vědí, že to není můj styl," uvedl.

"Moje jednání vyplynulo částečně z frustrace z vývoje důležitého utkání a také z toho, že mi nebyla uznána regulérní branka," připomněl Lafata okamžik z 65. minuty, kdy mu asistent rozhodčího Robert Hájek chybně odmával ofsajd.

Právě toto prohlášení bylo jednou z polehčujících okolností pro letenského kapitána. "Vzali jsme v úvahu přitěžující okolnost, že utkání bylo zásadním způsobem ovlivněno. Stejně jako jsme vzali v potaz polehčující okolnost, že David Lafata napomohl objasnění provinění a vyjádřil lítost," uvedl Baček.

Sparta se proti trestu odvolávat nejspíš nebude. "Klub stejně jako David Lafata trest přijímá a nepředpokládám, že bychom se odvolávali. Sám hráč to nepožaduje, takže budeme víceméně fungovat v součinnosti s naším kapitánem," prohlásil mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Spartě sudí neuznali gól, Lafata ale v ofsajdu rozhodně nebyl

CELÝ SESTŘIH: Sparta – Teplice 1:0

 


Články odjinud


Články odjinud