VIP Sport

13. července 2015 • 11:20

TRAPAS! Proč hvězdu F1 Hamiltona nepustili na finále Wimbledonu?

Autor: ČTK
###BLOK-TOP-VIDEA###

O tom, že dodržování tradic platí ve Wimbledonu bez výjimky a pro každého, se před nedělním finále mužské dvouhry přesvědčil i mistr světa formule 1 Lewis Hamilton. Britský závodník měl na vyvrcholení slavného tenisového turnaje pozvánku do královské lóže, nedostavil se ale v předepsaném oděvu a pořadatelé ho proto do hlediště nevpustili.Pro diváky v královské lóži platí v All England Clubu nekompromisní dress code, který vyžaduje od mužů sako, kravatu a společenskou obuv. Třicetiletý jezdec Mercedesu ale na finále přišel v košili s květinovým vzorem a v klobouku.

"Lewis byl velmi zklamaný, že kvůli nešťastnému nedorozumění ohledně předepsaného oděvu zmeškal finále mužů," uvedl Hamiltonův mluvčí v oficiálním prohlášení. Britská hvězda formule 1 se přitom na zápas ohromně těšila a pozvánkou do královské lóže se předem pochlubila na sociálních sítích, na instagramu pak jezdec zveřejnil i svou fotografii v nepřijatelném oděvu.

Mluvčí Wimbledonu nechtěl Hamiltonův případ příliš rozebírat. "Pokud (Hamilton) nebyl adekvátně oblečen, můžete si sami dovodit, že nebyl vpuštěn dovnitř, ale my naše hosty nikdy nekomentujeme," řekl. "Pokud přišel bez saka, kravaty nebo (společenských) bot, měl by dvě možnosti - odejít nebo si ty věci sehnat," dodal.

Další pozvané hvězdy ze světa sportu nebo filmu s dodržením dress codu problémy neměly. V královské lóži tak mohli čtyřsetové vítězství obhájce titulu Novaka Djokoviče nad Rogerem Federerem sledovat mimo jiné David Beckham, Thierry Henry, Bradley Cooper, Benedict Cumberbatch, Hugh Grant či Kate Winsletová.

Herec Hugh Grant v hledišti před finále mužské dvouhry ve Wimbledonu
Herec Hugh Grant v hledišti před finále mužské dvouhry ve Wimbledonu

 
Články odjinud


Články odjinud