VIP Sport

29. října 2015 • 14:40

Táta Demitra (†36) by byl hrdý! O syna hokejové legendy stojí fotbalový Ajax

Autor: pan
###BLOK-TOP-VIDEA###

Bylo mu sedm let, když se v září roku 2011 u ruské Jaroslavle zřídil letoun s hokejisty místního klubu. Mezi oběťmi byl kromě tří českých hokejistů Karla Rachůnka, Josefa Vašíčka a Jana Marka i slovenský reprezentant Pavol Demitra. Teď by však byl na svého syna Lucase náležitě hrdý. Dvanáctiletý klučina totiž patří k velkým talentům slovenského fotbalu.Podle slovenského serveru cas.sk natočila televize Digi Sport dokument s názvem "Můj sportovní den," ve kterém se objevují největší talenti z různých sportů. A právě zde jako zástupce  fotbalu nechyběl dvanáctiletý Lucas.  

Malý Lucas Demitra začal dělat první výraznější fotbalové krůčky v roce 2011, kdy ho právě jeho otec přihlásil do kempu italského AC Milán v bratislavské Dúbravce. A začalo se mu dařit. V současné době hraje za Trenčín do 12 let.

 "Celý tým je velmi talentovaný. Pořad určitě není jenom o Lucasovi, ale o celém družstvu," uvedla pro cas.sk manželka zesnulého hokejisty Majka Demitrová.

Že je však Lucas velmi nadějným fotbalistou, dokládá i zájem slavného Ajaxu, který mladého hráče už několikrát zval na přípravný kemp do své slavné akademie.

"Tenkrát jsme do toho nešli. Hrozně jsem se bála sednout do letadla. Teď už s tím naštěstí problém nemám," ozřejmila pochopitelné důvody Majka Demitrová.  

A největší fotbalové vzory Demitry juniora? Lionel Messi, Cristiano Ronaldo a brazilský kouzelník Neymar. Vzhledem k výběru svých favoritů tak nepřekvapí odpověď Lucase na nejoblíbenější tým.

"Fandím Barceloně. Můj nejoblíbenější hráč je Neymar, ale rád mám i Ronalda. Oba mají skvělou kličku a výbornou střelu. I já bych chtěl jednou hrát fotbal profesionálně," zasní se na závěr talentovaný mladík.

Tryzna za slovenskou legendu Pavla Demitru
Tryzna za slovenskou legendu Pavla Demitru 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud