VIP Sport

2. ledna 2016 • 12:00

Začíná Dakar, pilot Kolomý veze voňavý doping: Bude se »uplácet« klobásami!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Kolotoč nejtěžšího motoristického závodu světa se roztáčí! Na Dakaru 2016 v Argentině a Bolívii se bude potit krev, jen silní přežijí. Pro nouzové případy má sebou pilot kamionu českého týmu Tatra Buggyra Racing Martin Kolomý (42) 372 klobás. Poslouží i na »uplácení«!Dnes slavnostní start na pódiu v Buenos Aires, zítra už to začne naostro. A za kamionem Kolomého se s velkou pravděpodobností potáhne voňavý kouř z moravských klobás. Jimi bude mít nabušenou Tatrovku, aby je v nouzovém případě mohl použít jako záplatu.

„Rozhodně nemůžou chybět. Už teď si je hlídám a jsou pod zámkem,“ vzkazuje Kolomý z vyhřáté Argentiny a rychle dodává: „Dají se snadno směnit, mnohdy už posloužily jako dobré platidlo. Když jsem měl jednou technické problémy, tak jsem je dokonce vyměnil za náhradní díl, který bychom těžko dostávali i za peníze,“ vzpomíná distributor luxusních domácích pochoutek. „Všichni mi je chválí, prý jsou lepší než argentinský steak,“ směje se.

Rozhodně není jediný, kdo s tak originálním nápadem přišel. Podobně smlouval třeba legendární Karel Loprais, jenž pro změnu nabízel jinou moravskou chloubu – slivovici. Tu se při různých diplomatických jednání nebál použít.

Kolomý je odhodlaný na letošním pouštním maratonu nechat úplně všechno a to i v případě, že bude v nesnázích. „I kdyby nastal nějaký problém, šlápnu na plyn a pojedu, dokud to půjde. Neznám slovo nejde,“ burcuje  Kolomý.

Martin Kolomý se pochlubil, že na Dakar 2016 veze 372 klobás.
Martin Kolomý se pochlubil, že na Dakar 2016 veze 372 klobás.

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze