VIP Sport

22. ledna 2016 • 05:00

Komentátor Karol Polák (†81) napsal před smrtí vzkaz Gottovi: Karle, drž se!

Autor:

Tolik si přál povzbudit Karla Gotta (76) v jeho boji s rakovinou, že na to myslel, i když sám umíral! Vzkaz sportovního komentátora Karola Poláka (†81) předává prostřednictvím Blesku vdova Agáta Poláková.Karol poselství plné úcty a povzbuzení diktoval manželce – svatba byla loni 5. září – na smrtelné posteli. Agáta byla sice jeho ženou jen 134 dnů, milenkou ovšem 34 let, nikdo ho neznal lépe.

„Zial, moj manzel boj so zakernou chorobou prehral, prislo to nahle a velmi rycho, ale aj taky je vecny kolobeh zivota. Velmi to boli, ale cas vsetko zahoji,“ řekla smířeně před dnešním pohřbem v bratislavském krematoriu.

Karel Gott je po čtyřech chemoterapiích momentálně doma a má reálné vyhlídky nad rakovinou mízních uzlin zvítězit. Snad ho přání od legendárního sportovního komentátora povzbudí. Vdova k tomu říká: „Chcem splnit posledne zelanie mojho zosnuleho manzela Karola Poláka a prostrednictvom Vas odoslat maestrovi nasledujuci odkaz…“

Polákův vzkaz Gottovi odcitovaný manželkou Agátou:

Mily Karle,

myslim si, ze si mozem dovolit Ti tykat, som od Teba trochu starsi a vlastne sme z rovnakej brandže. Ocitli sme sa v rovnako smutnej situacii. Chcel by som Ti touto cestou odkazat, aby si bol silny a nevzdaval to, mas okolo seba Tvojich najblizsich, ktori ti urcite dodavaju energiu v tychto pre teba tazkych chvilach.

Vzdy som si ta velmi vazil a obdivoval ta za to, co si v zivote dosiahol. Verim, ze sa len tak lahko nevzdas, drz sa.

Tvoj priatel Karol Polak

Karol Polák se řadí mezi komentátorské legendy
Karol Polák se řadí mezi komentátorské legendy

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze