VIP Sport

26. února 2016 • 05:00

Kouč Růžička je po smrti manželky (†53) zpět na ledě: Trénink místo pohřbu

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Bez smutečního obřadu pochová kouč Vladimír Růžička (52) manželku Evu (†53), která v sobotu zemřela na rakovinu. Včera znovu trénoval hokejisty Chomutova.Po smrti milované Evy si vzal v klubu pár dnů volno, teď už je ale zase ve svém živlu. Na největší ztrátu svého života zapomíná tam, kde to má nejradši. Na ledě. S hokejkou v ruce.

Včera dopoledne na chomutovském stadionu zaujal svou tradiční pozici u mantinelu, a co chvíli hřmotným hlasem cepoval své svěřence, které dnes čeká další extraligová bitva proti Brnu.

Zhruba o 100 kilometrů dál, před krematoriem v pražských Strašnicích, viselo jméno Evy Růžičkové na seznamu zesnulých, kteří budou zpopelněni bez obřadu.

Eva Růžičková byla zpopelněna bez obřadu.
Eva Růžičková byla zpopelněna bez obřadu.

Růžička si nikdy nepotrpěl na velká gesta, stejně tak Eva, s kterou se znali už od školy. „Byla mojí první holkou. Bez ní bych nikdy nebyl tam, kde jsem,“ složil »Růža« v minulosti své choti kompliment.

Možná to bylo její přání, aby odešla na onen svět bez posledního rozloučení. V tichosti. Aby její manžel s dcerou Evou a synem Vláďou mohli truchlit v soukromí...

Ti, kteří ji znali, si jistě i tak na věčně usměvavou blondýnku tento týden několikrát vzpomněli. Hodně lidem bude chybět.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze