VIP Sport

15. listopadu 2016 • 12:59

Legenda Bondra učí hokej v Emirátech. S hokejkou tam válí i ženy

Autor: iSport.cz
Peter Bondra zíral, co s hokejkou umí ve Spojených arabských emirátech ###BLOK-TOP-VIDEA###

Popularita hokeje se rozrůstá každým rokem. NHL občas nakoukne do Evropy, KHL zkouší v této sezoně nakousnout trh v Číně se svým zatím rozpačitým týmem Kunlunu, ale ledové plochy jsou i na mnoha jiných místech, kde by to fanoušek skutečně nečekal. Například slovenská hokejová legenda Peter Bondra se teď rozhodla šířit osvětu sportu, který miluje, v Abu Dhabi a Dubaji.Bondra se teď připojil ke svému kamarádovi Rastislavu Pavlikovskému, který pořádá na skutečně netradičním místě hokejový kemp. „Těším se, že pomůžu lednímu hokeji ve Spojených arabských emirátech a budu moci využít své zkušenosti k tomu, aby se tady hokej vyvíjel," řekl Bondra pro NHL.com, který funguje na své cestě také jako ambasador týmu Washington Capitals, ve kterém roky působil.

Bondra, autor 503 gólů v NHL, předával své zkušenosti na ledě i mimo něj, a to navíc za pomoci dalších kolegů. Vedle osmačtyřicetiletého křídla se totiž objevili také mistři světa Miroslav Šatan a Richard Lintner. V příštích dnech je i za pomoci dalších bývalých slovenských reprezentantů čeká také exhibiční duel. Tam by se místní komunita mohla hokejově namlsat.

Ne vždy šlo ale o výuku toho, čím se Bondra živil. Diváky uměl zvednout ze sedaček a udělal to mnohokrát, co ale viděl sám v Emirátech ho možná zaskočilo. „Tohle je Fatima. Reprezentuje Spojené arabské emiráty a můžu s klidem říct, že s holí to umí líp, než já," napsal si na svůj Twitter a přidal video tamní kouzelnice s hokejkou, která vypadala podle svého umění spíš jako rodilá Kanaďanka.

Co na její schopnosti říkáte?

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud