VIP Sport

27. května 2017 • 13:20

Šílenci v souboji s hurikánem! Zápasník Cristovao a pilot Kopfstein řádili ve větrném tubusu

Autor:

Dva špičkoví sportovci Petr Kopfstein, pilot Red Bull Air Race a Ben Cristovao, toho času úřadující mistr Evropy v brazilském jiu jitsu, se sešli ve větrném tunelu v pražských Letňanech. „Pozval jsem Bena, abych mu ukázal něco z mého tréninku pro leteckou akrobacii. Tohle místo je skvělé pro trénink orientace v prostoru,“ říká Kopfstein. Toho na začátku června čeká třetí zastávka mistrovství světa Air Race v Japonsku.S orientací v prostoru se musí při zápasech popasovat i Cristovao. „Bylo to absolutně výborný, fantastickej zážitek, páni já lítal,“ rozplýval se po premiéře ve větrném tunelu zpěvák Ben Cristovao.

V Huricane Factory se ujali zkušení instruktoři, než se mohl vnořit zápolit se silným proudem vzduchu. Nastínili mu, co ho čeká, jak se v tubusu chovat a na co si dát pozor. Parta, kterou měl kromě Petra Kopfsteina k dispozici, patří bez diskuze mezi nejlepší na světě.

 „Tihle kluci a holky jsou mnohem lepší než já, pravidelně bodují na prestižních závodech. Je super, že se Benovi a mě mohli tak dlouho věnovat. Dřív jsem s nimi taky travil hodně času, jezdil jsem do Letňan trénovat jednou týdně. Nyní, když létám v Air Race Master Class, tak už tolik času nemám,“ říká pilot Petr Kopfstein.

Jak a zda Petrovi trénink s Benem a instruktory Huricane Factory pomohl, se ukáže první červnový víkend. Poslední závod v americkém San Diegu rodákovi z Karlových Varů přinesl zatím životní výsledek v Master Class, skvělými výkony zaletěl šesté místo. Vylepší své umístění?

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4
Klasická verze
Mobilní verze