VIP Sport

27. května 2017 • 13:20

Šílenci v souboji s hurikánem! Zápasník Cristovao a pilot Kopfstein řádili ve větrném tubusu

Autor:

Dva špičkoví sportovci Petr Kopfstein, pilot Red Bull Air Race a Ben Cristovao, toho času úřadující mistr Evropy v brazilském jiu jitsu, se sešli ve větrném tunelu v pražských Letňanech. „Pozval jsem Bena, abych mu ukázal něco z mého tréninku pro leteckou akrobacii. Tohle místo je skvělé pro trénink orientace v prostoru,“ říká Kopfstein. Toho na začátku června čeká třetí zastávka mistrovství světa Air Race v Japonsku.S orientací v prostoru se musí při zápasech popasovat i Cristovao. „Bylo to absolutně výborný, fantastickej zážitek, páni já lítal,“ rozplýval se po premiéře ve větrném tunelu zpěvák Ben Cristovao.

V Huricane Factory se ujali zkušení instruktoři, než se mohl vnořit zápolit se silným proudem vzduchu. Nastínili mu, co ho čeká, jak se v tubusu chovat a na co si dát pozor. Parta, kterou měl kromě Petra Kopfsteina k dispozici, patří bez diskuze mezi nejlepší na světě.

 „Tihle kluci a holky jsou mnohem lepší než já, pravidelně bodují na prestižních závodech. Je super, že se Benovi a mě mohli tak dlouho věnovat. Dřív jsem s nimi taky travil hodně času, jezdil jsem do Letňan trénovat jednou týdně. Nyní, když létám v Air Race Master Class, tak už tolik času nemám,“ říká pilot Petr Kopfstein.

Jak a zda Petrovi trénink s Benem a instruktory Huricane Factory pomohl, se ukáže první červnový víkend. Poslední závod v americkém San Diegu rodákovi z Karlových Varů přinesl zatím životní výsledek v Master Class, skvělými výkony zaletěl šesté místo. Vylepší své umístění?

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze