VIP Sport

14. října 2017 • 13:35

Netypický byznys útočníka Leicesteru. Je z něj atrakce v Nigérii

Autor: Lukáš Handl
Vstoupit do diskuse
0

Kariéra profesionálního fotbalisty netrvá věčně. Toho si je vědom také útočník Leicesteru Ahmed Musa (24). Nejspíš právě proto se tento nigerijský reprezentant rozhodl rozjet netypický byznys pro štědře placeného sportovce: postavil vlastní čerpací stanici, ze které se rázem stala atrakce pro místní.V osmnácti zápasech anglické Premier League dokázal vstřelit jen dva góly, v podnikání se ale útočníkovi Leicesteru daří mnohem více. Ahmed Musa nedávno na svém Instagramu zveřejnil fotografie z otevření jeho vlastní benzínové stanice, kterou pojmenoval „Myca-7“.

Tato nevšední událost se okamžitě stala velkou atrakcí pro místní obyvatele, a s hvězdným fotbalistou se fotili, když zrovna tankoval jedno z jejich aut.
Čerpací stanici vybudoval ve třetím největším nigerijském městě Kono, které leží přibližně 500 kilometrů od Musova místa narození – města Jos.

Otevření pumpy není ale jediná Musova zkušenost s podnikáním. Je už majitelem několika nemovitostí a fitness centra.

Ahmed Musa čtyři roky působil v CSKA Moskva, odkud si ho v roce 2016 vytáhl tehdejší vítěz Premier League, Leicester.

Nigerijský útočník Ahmed Musa (24) si otevřel vlastní benzínku.
Nigerijský útočník Ahmed Musa (24) si otevřel vlastní benzínku.
 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud