VIP Sport

27. října 2017 • 11:05

Dvacet let od slavné prasárny Michaela Schumacher. V boji o titul sejmul soupeře!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Byl to zkrat nebo vypočítavost? Bývalý pilot formule 1 Michael Schumacher se před dvaceti lety dopustil zákeřného manévru během Velké ceny Evropy ve španělském Jerezu. V posledním závodě sezony bojoval o titul s Jacquesem Villeneuvem. Když ho chtěl Kanaďan předjet, způsobil Schumacher kolizi.Je to jeden z nezapomenutelných momentů v historii formule 1. Psal se 26. říjen 1997 a Schumacher odstartoval do závodu s jednobodovým náskokem na Villeneuvea. Cíl pro závod byl jasný. Když dojede před svým rivalem, bude slavit svůj třetí titul a první, který by vybojoval v barvách stáje Ferrari.

Plán se dařilo plnit. Schumacher vedl závod, ale ke konci už byl jeho monopost pomalejší. Ve 48. kole se Villeneuve pokusil o předjetí. V zatáčce Dry Sac zabrzdil později než Schumacher a dostával se před něj. To si nechtěl Němec nechat líbit a strhl volant, aby způsobil kolizi. Kdyby oba jezdci vypadli ze závodu, slavil by titul Schumacher. Jenže Villeneuve pokračoval i s poškozeným vozem a formule Ferrari skončila ve štěrku.

Kanaďan dojel nakonec na 3. místě a slavil zisk svého prvního a zároveň posledního titulu ve formuli 1. Schumacher nevyvázl bez trestu. Mezinárodní automobilová federace ho za úmyslné způsobení kolize potrestala diskvalifikací z celého šampionátu ročníku 1997. Dodnes je jediným pilotem v historii F1, který byl takto tvrdě potrestán.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze