VIP Sport

27. října 2017 • 11:05

Dvacet let od slavné prasárny Michaela Schumacher. V boji o titul sejmul soupeře!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Byl to zkrat nebo vypočítavost? Bývalý pilot formule 1 Michael Schumacher se před dvaceti lety dopustil zákeřného manévru během Velké ceny Evropy ve španělském Jerezu. V posledním závodě sezony bojoval o titul s Jacquesem Villeneuvem. Když ho chtěl Kanaďan předjet, způsobil Schumacher kolizi.Je to jeden z nezapomenutelných momentů v historii formule 1. Psal se 26. říjen 1997 a Schumacher odstartoval do závodu s jednobodovým náskokem na Villeneuvea. Cíl pro závod byl jasný. Když dojede před svým rivalem, bude slavit svůj třetí titul a první, který by vybojoval v barvách stáje Ferrari.

Plán se dařilo plnit. Schumacher vedl závod, ale ke konci už byl jeho monopost pomalejší. Ve 48. kole se Villeneuve pokusil o předjetí. V zatáčce Dry Sac zabrzdil později než Schumacher a dostával se před něj. To si nechtěl Němec nechat líbit a strhl volant, aby způsobil kolizi. Kdyby oba jezdci vypadli ze závodu, slavil by titul Schumacher. Jenže Villeneuve pokračoval i s poškozeným vozem a formule Ferrari skončila ve štěrku.

Kanaďan dojel nakonec na 3. místě a slavil zisk svého prvního a zároveň posledního titulu ve formuli 1. Schumacher nevyvázl bez trestu. Mezinárodní automobilová federace ho za úmyslné způsobení kolize potrestala diskvalifikací z celého šampionátu ročníku 1997. Dodnes je jediným pilotem v historii F1, který byl takto tvrdě potrestán.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze