VIP Sport

24. listopadu 2017 • 05:00

Tenistka Novotná (†49) je milovala, také s nimi bojovala: Osudové ženy!

Autor: as
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Vítězila po jejich boku. Vyhrávala pro ně. Milovala je. Tenistka Jana Novotná (†49) a ženy. Tohle pevné pouto bylo plné velkých úspěchů, bouřlivých emocí i kouzelného mystična...Navzdory zaručeným zprávám a spoustě důkazů nikdy otevřeně nepřiznala, jaký že má v osobním životě postoj k ženám. Během kariéry byla na dotazy ohledně své orientace alergická, v posledních letech už smířlivě povídala: „Mám kolem sebe ráda trochu toho tajemna.“

Ženy ji každopádně neodmyslitelně stály po boku. Jaké nejvýraznější osobnosti jí život přivál do cesty?

Parťačka

Helena Suková (52)

Tohle tenisové spojení se ukázalo být geniálním. Obě ofenzivně laděné hráčky s vynikajícími voleji a hrou na síti vytvořily unikátní pár, který na přelomu 80. a 90. let dominoval čtyřhře. Vyhrály 15 turnajů včetně čtyř grandslamů a zdálo se, že vstoupí do historie. Jenže spolupráci nečekaně utnuly neshody mezi Sukovou a Mandlíkovou, trenérkou Novotné . Staly se z nich nesmiřitelné rivalky, síly »povinně« spojily jen pro olympiádu v Atlantě. „Měly jsme neshody, pár věcí si řekly... Z dnešního pohledu jsem měla udělat vše pro to, abychom spolu dál hrály,“ přiznala Jana. Cestu k sobě opět našly až po skončení kariér, kdy si občas bok po boku střihly veteránskou čtyřhru.

S Helenou Sukovou se Novotná rozhádala i usmířila.
S Helenou Sukovou se Novotná rozhádala i usmířila.

Trenérka

Hana Mandlíková (55)

Sama vyhrála čtyři grandslamy, ovšem ve Wimbledonu dvakrát padla ve finále. A tak Mandlíková snila o tom, že legendární talíř pozvedne nad hlavu aspoň její svěřenkyně. V roli přísné koučky vybrousila z neúnavné pracantky Novotné diamant, vypilovala její »kamikadze« styl k dokonalosti a odměnou byl wimbledonský triumf v roce 1998. Byly si blízké, občas to vypadalo, že válčí s celým světem. Tím se obrnily proti neustálým spekulacím, že jsou párem i v soukromí – australská média dokonce psala o tajné svatbě. Měly společný dům v Antverpách, ovšem po nečekaném konci kariéry v roce 1999 stejně nečekaně došlo k jejich odloučení. „Vůbec nejsme v kontaktu,“ přiznala Jana.

Láska

Iwona Kuczyňska (56)

Nejtajemnější žena z jejího okolí, o níž se nikdy ani slůvkem nezmínila. A to přesto, že dost možná byla její životní láskou! „Až si budu myslet, že přišla chvíle někoho představit, udělám to. Všechno má svůj čas...,“ řekla pouze kdysi pro MF Dnes. Bývalá polská tenistka, nejlépe 64. hráčka světa, vyhrála jediný turnaj ve čtyřhře po boku legendy Navrátilové. S Janou žily ještě v jejím baráčku na Floridě, spolu pak od roku 2010 obývaly domek v Omicích u Brna. Chodily běhat do přilehlých lesů či na procházky k nedaleké Brněnské přehradě, poctivě fandily Česku při Davis Cupech i Fed Cupech. Nicméně v posledních měsících jejího života už prý Iwona po Janině boku nestála...

S Helenou Sukovou se Novotná rozhádala i usmířila.
S Helenou Sukovou se Novotná rozhádala i usmířila.

Tenisový svět truchlí! Co všechno dokázala Jana Novotná (†49)?

Zemřela tenistka Jana Novotná (†49): V posledním rozhovoru vzpomínala na vrchol!

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud