VIP Sport

29. listopadu 2017 • 11:45

Záhadná nemoc olympijského vítěze Mečíře: Musí si nechat měnit krev

Autor:

Vyděsil všechny fanoušky. Bývalý tenista Miloslav Mečíř (52) odešel po čtyřiadvaceti letech z funkce daviscupového kapitána Slovenska kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům. Veřejnost začala mít strach, jaká choroba trápí olympijského vítěze ze Soulu z roku 1988. Nyní vyšel s pravdou ven.Tenisový světa se ještě nevzpamatoval z úmrtí Jany Novotné, která zemřela po dlouhém boji s rakovinou. V zápětí další tenisová legenda trpí vážným zdravotním problémem. „Loni na olympiádě v Brazílii mě bolelo břicho. Absolvoval jsem několik vyšetření a zjistilo se, co je příčinou,“ řekl Mečíř novinářům slovenského deníku Plus Jeden Den.

V zápětí oznámil svou diagnózu. „Trpím nadměrným vstřebáváním železa. Je to vrozená porucha. Tělo se ho neumí zbavit přirozenou cestou a musím ho dostat ven jiným způsobem. Jediným nechemickým způsobem je výměna krve,“ prozradil Mečíř, který chodí do nemocnice každé dva týdny, aby mu lékaři vyměnili krev. „Ztratil jsem svalovou hmotu a společně krví se mi z těla odplavují i jiné potřebné látky. Oslabuje mě to a někdy mi bývá zle,“ přiznal.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze