VIP Sport

29. listopadu 2017 • 11:45

Záhadná nemoc olympijského vítěze Mečíře: Musí si nechat měnit krev

Autor: pv
Vstoupit do diskuse
0

Vyděsil všechny fanoušky. Bývalý tenista Miloslav Mečíř (52) odešel po čtyřiadvaceti letech z funkce daviscupového kapitána Slovenska kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům. Veřejnost začala mít strach, jaká choroba trápí olympijského vítěze ze Soulu z roku 1988. Nyní vyšel s pravdou ven.Tenisový světa se ještě nevzpamatoval z úmrtí Jany Novotné , která zemřela po dlouhém boji s rakovinou. V zápětí další tenisová legenda trpí vážným zdravotním problémem. „Loni na olympiádě v Brazílii mě bolelo břicho. Absolvoval jsem několik vyšetření a zjistilo se, co je příčinou,“ řekl Mečíř novinářům slovenského deníku Plus Jeden Den.

V zápětí oznámil svou diagnózu. „Trpím nadměrným vstřebáváním železa. Je to vrozená porucha. Tělo se ho neumí zbavit přirozenou cestou a musím ho dostat ven jiným způsobem. Jediným nechemickým způsobem je výměna krve,“ prozradil Mečíř, který chodí do nemocnice každé dva týdny, aby mu lékaři vyměnili krev. „Ztratil jsem svalovou hmotu a společně krví se mi z těla odplavují i jiné potřebné látky. Oslabuje mě to a někdy mi bývá zle,“ přiznal.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud