VIP Sport

29. listopadu 2017 • 11:45

Záhadná nemoc olympijského vítěze Mečíře: Musí si nechat měnit krev

Vyděsil všechny fanoušky. Bývalý tenista Miloslav Mečíř (52) odešel po čtyřiadvaceti letech z funkce daviscupového kapitána Slovenska kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům. Veřejnost začala mít strach, jaká choroba trápí olympijského vítěze ze Soulu z roku 1988. Nyní vyšel s pravdou ven.Tenisový světa se ještě nevzpamatoval z úmrtí Jany Novotné, která zemřela po dlouhém boji s rakovinou. V zápětí další tenisová legenda trpí vážným zdravotním problémem. „Loni na olympiádě v Brazílii mě bolelo břicho. Absolvoval jsem několik vyšetření a zjistilo se, co je příčinou,“ řekl Mečíř novinářům slovenského deníku Plus Jeden Den.

V zápětí oznámil svou diagnózu. „Trpím nadměrným vstřebáváním železa. Je to vrozená porucha. Tělo se ho neumí zbavit přirozenou cestou a musím ho dostat ven jiným způsobem. Jediným nechemickým způsobem je výměna krve,“ prozradil Mečíř, který chodí do nemocnice každé dva týdny, aby mu lékaři vyměnili krev. „Ztratil jsem svalovou hmotu a společně krví se mi z těla odplavují i jiné potřebné látky. Oslabuje mě to a někdy mi bývá zle,“ přiznal.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud