VIP Sport

11. ledna 2018 • 04:50

Konec nadějí! Koukalová nebude startovat na olympiádě v Koreji

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Měsíce se čekalo na zázrak. Ten ale bohužel nepřišel. Český tým bude na olympiádě v Koreji postrádat svou největší hvězdu – biatlonistku Gabrielu Koukalovou (28). Podle informací Blesku musela účast definitivně vzdát, oficiální vyjádření by měl biatlonový svaz vydat v pondělí.Měly to být její Hry. Po vítězství ve Světovém poháru i na loňském mistrovství světa měla přidat poslední chybějící triumf – olympijské zlato. Jenže ani po sedmi měsících usilovné léčby se stav lýtek, která znenadání začala Gábinu v létě při intenzivním pohybu bolet, nezlepšil. Do startu Her přitom zbývá jen 29 dní.

Gabriela Koukalová skončila ve stíhacím závodě desátá
Gabriela Koukalová skončila ve stíhacím závodě desátá

Rozhodnutí padlo

O tom, že se čekání na zázrak blíží ke smutnému konci, hodně napověděla už slova šéftrenéra Ondřeje Rybáře. „Gábina není schopná závodit,“ pravil před týdnem v Oberhofu a odkázal na prohlášení, které je naplánováno na půlku ledna. „Zatím není stanovené datum. Až se to dořeší, tak se to dozvíte,“ řekl včera šéf biatlonistů Jiří Hamza, jenž se měl v tomto týdnu sejít s Koukalovou. Nicméně podle zdroje Blesku je už rozhodnuto – Gabriela v Koreji závodit nebude. „Nevím, jaké máte informace. Já se o tom s vámi nebudu bavit. Řekli jsme, že vydáme prohlášení,“ reagoval Hamza.

Už netrénuje

Bolestné rozhodnutí úřadující mistryně světa ve sprintu však není otázkou aktuálních dní. „Gabča netrénuje už od Vánoc,“ tvrdí zdroj z biatlonového prostředí. Jiří Hamza tuto informaci nechtěl komentovat. „Zavolejte si Gábině,“ řekl jen. Ta se přitom už v prosinci vyjádřila, že důležitější než olympiáda je zdraví. „V případě, že bych nemohla v lednu naskočit do svěťáku, asi bych radši uvolnila místo mladším závodnícím,“ uvedla pro Sport. „Kdybych tam chtěla jet i za čtyři roky, tak bych snad také nebyla ještě tak stará, ne?“ dodala.

Biatlonový svaz nechtěl situaci nijak komentovat. Oficiální prohlášení vydá až v pondělí 15. ledna.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Finále (neděle 15. července, 17:00)
Francie - Chorvatsko (ONLINE zde »)

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Výsledky semifinále MS:
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Výsledky čtvrtfinále MS:
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze