VIP Sport

4. února 2018 • 05:00

Olympijský vítěz Čechmánek: Místo oslav Nagana jde k soudu, hrozí mu 10 let

Autor: fuk
###BLOK-TOP-VIDEA###

Takhle si slavné výročí určitě nepředstavoval. Roman Čechmánek (46) mohl zítra společně s ostatními hokejovými hrdiny slavit 20 let od naganského triumfu. Místo toho usedne u soudu na lavici obžalovaných.Za vším stojí touha vybudovat ve Zlíně rodinný pivovar s restaurací. Na jeho stavbu si Čechmánek sice najal dodavatelské firmy, už v momentu podpisu smlouvy ale věděl, že jim nebude moci zaplatit. Mezitím se totiž hráč, který za kariéru vydělal neskutečnou čtvrt miliardu korun, chytil do dluhové pasti.

Z velkolepého snu se tak nakonec vyklubal pořádný skandál. „Obžalovaný měl podvodným jednáním od jara roku 2011 do léta roku 2013 způsobit škodu, která přesahuje patnáct milionů korun,“ cituje server iDnes.cz policejní mluvčí Lenku Javorkovou.

Za tenhle pivní podvod teď hrozí Čechmánkovi pět až deset let za mřížemi. Jak vůbec do soudní oprátky vlezl? „Nechal si poradit od špatných lidí,“ říká jeho bývalý právník Petr Bernátek. Otázka ovšem je, jestli tahle výmluva obstojí i před tribunálem.

Roman Čechmánek má dluhy a musí k soudu. Hrozí mu až 10 let vězení.
Roman Čechmánek má dluhy a musí k soudu. Hrozí mu až 10 let vězení.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud