VIP Sport

4. května 2018 • 14:30

Tři fotbalové sebevraždy za jeden rok: Všechny tragédie mají stejný důvod!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Faktor peníze! Ve fotbale klíč k úspěchu a spokojenému životu, ale rovněž důvod, proč si tři čeští hráči vzali za poslední rok životy. František Rajtoral (†31), David Bystroň (†34) a v úterý také Pavel Pergl (†40)…Velmi smutná a stále čerstvá zpráva šokovala včera. V úterý se v německém Magdeburgu oběsil někdejší obránce Sparty Pavel Pergl. Získal s ní dva mistrovské tituly, hrál v Izraeli, Švýcarsku či Lichtenštejnsku. Důvod sebevraždy? Prý spory s přítelkyní a patrně také finanční potíže.

Loni 19. května ukončil svůj život čtyřiatřicetiletý David Bystroň. Kvůli šílené dluhové spirále, ze které se těžce hrabal ven. Oběsil se ve sklepě svého domu ve Švýcarsku, kde hrál za klub US Schluein Ilanz. Zanechal dopis na rozloučenou.

Prvním za poslední rok, kdo šokoval fotbalový svět sebevraždou, byl explzeňský obránce František Rajtoral. Loni 23. dubna se oběsil ve svém domě v Turecku, kde žil sám. Našli ho jeho sousedé, kteří pak zavolali policii. „Nepřišel na trénink, tak jsem jel k němu domů. Dveře byly zamčené, ale v oknech se svítilo. Pak mi policie řekla, co se stalo,“ nechápal Ibrahim Kizil, předseda klubu Gaziantepspor.

A důvod? Byl svázaný ošklivými démony, jež bez pomoci zvenčí nejdou odehnat. Bojoval s neodbytnými depresemi, které člověka sžírají zaživa. Roky bojoval se závislostí na hazardu, neúspěšně se léčil. V bytě údajně nezanechal dopis na rozloučenou, ale dlouhý seznam dluhů…

Rajtoral s Kolářem by měli opustit plzeňský dres
Rajtoral s Kolářem by měli opustit plzeňský dres

Sparta - Zlín: Odpočívej v pokoji, Pavle! Letná uctila minutou ticha Perglovu památku
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze